Nowoczesna farma pod Warszawą | proj. Ggrupa

Bliskość natury i aglomeracja miejska na wyciągnięcie ręki. Takie uroki skrywa dom położony na przedmieściach Warszawy. Jak mówią architekci z Ggrupa, którzy zaaranżowali jego wnętrze, projekt stanowi idealne połączenie nowoczesnego stylu i miłości inwestorów do antyków. 

 

proj.: Ggrupa

 

Sielsko, ulotnie, monumentalnie…

„Nowoczesna farma” – tak został ochrzczony projekt domu stylizowany na kamienną stodołę. I słusznie nazwa sugeruje wiejskie otoczenie i rustykalny wystrój, jednak w tym wydaniu przyjmuje on bardzo powściągliwą, wręcz minimalistyczną formę. W połączeniu z perełkami znanymi ze światowej sceny designu, powstała eklektyczna i zarazem bardzo stylowa kompozycja, pełna naturalnego uroku i ekskluzywnego piękna.

Ciepła i minimalistyczna przestrzeń jest wypełniona rustykalnymi dodatkami w postaci antyków z odzysku, zabudową meblową wykonaną ze szlachetnych materiałów (dąb bejcowany, marmur Irish Green czy Calacata Viola), klasykami designu (np. krzesła Merbiel Charlotte Perriand) oraz współczesnym oświetleniem.

 

 

Naturalny urok szlachetnych materiałów

Jak wspominają architekci, podstawowym celem była ekspozycja architektonicznych walorów przestrzeni. Ciepły odcień farby wapiennej, mikrocement i beton architektoniczny – wykorzystane monochromatyczne powierzchnie ścian i podłóg pozwoliły odpowiednio wybrzmieć akcentom nadającym ton całej aranżacji. Oprócz designerskich mebli i lamp, architekci postanowili odkryć najładniejsze elementy drewnianej konstrukcji domu, jak więźba dachowa, strop czy schody w przedpokoju.

 

Projekt kamiennej stodoły to mix światowych trendów i klimatów vintage. To tu lekkie formy i powabne tkaniny konfrontują się z monumentalnymi elementami, jak schody będące główną ozdobą minimalistycznego holu.

 

 

W kolorze Irish Green

W domu znajdują się dwie łazienki, w których królują stonowane barwy podkręcone marmurem Irish Green, z którego zostały wykonane efektowne umywalki. Całość dopełniają ręcznie formowane kafle, bejcowane drewno oraz mosiężne dodatki.

 

Łazienka przyjazna naturze, czyli jak podejmować ekologiczne decyzje

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków