Nowoczesne mieszkanie z męską nutą | proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

Nowoczesne mieszkanie z męską nutą | proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

Zapraszamy do nowoczesnego mieszkania, w którym brązy i bordo definiują charakter aranżacji. Radzimy, dobrze zapamiętać ten barwny duet, bowiem zdaje się, że na dobre rozgości się w naszych czterech kątach. Połączenie ponadczasowej barwy konotującej z domowym ciepłem z odważnym bordowym odcieniem, powstałym na kanwie czerwieni ze szczyptą czerni, to propozycja architektek prowadzących pracownię Poziom 3. Projektowanie Wnętrz dla mężczyzny, który marzył o klasycznym wnętrzu przełamanym jednak nutą awangardy. 

 

proj.  Poziom 3. Projektowanie Wnętrz
proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

 

Z kroplą bordo 

Już od paru sezonów możemy obserwować rosnące znaczenie bordowego koloru w aranżacji wnętrz. I choć jesteśmy coraz odważniejsi, do tej barwy warto podchodzić z dużą dozą ostrożności. Nieumiejętnie zastosowana może przytłoczyć pomieszczenie a nawet optycznie pomniejszyć je. Jednak nie bez powodu kolor ten cieszy się coraz większą popularnością. Jest bardzo elegancki oraz wprowadza do wnętrza aurę luksusu. 

W przypadku tego projektu, bordo zdominowało strefę wejścia, po to aby w dalszej części mieszkania występowało już tylko doraźnie. Dzięki temu, że architektki postawiły w przedpokoju na bordowy total look, mieszkanie już od progu intryguje i wprowadza w zachwyt. Dla równowagi, podłoga została wykończona jasnymi płytkami Casalgrande Padana z showroomu Internity Home. Oświetlenie techniczne w postaci czarnych projektorów równomiernie i skutecznie oświetla wąski korytarz. Aranżację ociepla wszechobecne drewno w ciemnym wykończeniu. 

 

Jak rozjaśnić wąski korytarz? Cenne wskazówki i piękne projekty

 

proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz
proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

 

Projekt strefy dziennej

Metraż strefy dziennej, na którą składa się korytarz, aneks kuchenny, jadalnia i salon, wynosi 38 m2. Jej sercem jest designerski stół z przewidzianymi czteroma miejscami do siedzenia. Bordowe tapicerowanie krzeseł harmonizuje projekt i wprowadza kroplę koloru do monochromatycznego salonu. Zwieńczeniem kompozycji jest minimalistyczna oprawa oświetleniowa, której prosta forma i złote wykończenie w dyskretny sposób dekoruje wnętrze. 

Mocnym punktem aranżacji salonu jest ściana telewizyjna, zaakcentowana płytkami wielkoformatowymi naśladującymi luksusowy kamień. Aby podwyższyć funkcjonalność wnętrza, architektki wokół niej zaplanowały zabudowę meblową. Drapowane fronty łączą wizualnie strefę wypoczynkową z kuchnią, w której zastosowano ten sam zabieg. Zabawa fakturą dodatkowo uatrakcyjnia przestrzeń. W ten sposób wnętrze, w którym zagościło bordo, jest jednocześnie bardzo intrygujące i wyważone. 

 

proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz
proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków