Nowoczesny apartament z mocnymi detalami kolorystycznymi

Nowoczesny apartament z mocnymi detalami kolorystycznymi | proj.: OIKOI

Prostota w nowoczesnym wydaniu – tak najkrócej można opisać apartament zaprojektowany przez pracownię OIKOI. Bazą aranżacji są jasne ściany w kolorze złamanej śmietankowej bieli, którą dopełnia przytulne drewno. Jeszcze bardziej ,,domową” atmosferę wprowadzają mięsiste tkaniny, najczęściej w modnym beżowym wykończeniu. Swoistą ,,kropką nad i” są czarne i antracytowe detale, które na jasnym tle wyglądają jeszcze bardziej wyraziście, tworząc tym samym niezwykle ciekawą dla oka przestrzeń. 

 

proj. OIKOI | zdjęcia: Martyna Rudnicka
proj. OIKOI | zdjęcia: Martyna Rudnicka

 

Zaproszenie do relaksu

Sercem strefy dziennej jest modułowy narożnik obity jasnobeżową tapicerką. Jego układ nie tylko zaprasza do wspólnego spędzania czasu, ale też tworzą kameralną przestrzeń wypoczynkową w otwartym wnętrzu. Vis-à-vis znajduje się ciekawa meblościanka, której lekka forma nie przytłacza aranżacji i jednocześnie sprawia, że kącik telewizyjny prezentuje się naprawdę dobrze. 

 

Ściana telewizyjna – najciekawsze materiały wykończeniowe >>

 

proj. OIKOI | zdjęcia: Martyna Rudnicka
proj. OIKOI | zdjęcia: Martyna Rudnicka

 

Takie ustawienie narożnika wpływa również na jasny podział otwartej przestrzeni na strefy funkcyjne. Dzięki temu, że stoi tyłem do stołu, jadalnia zachowuje odrębny charakter. Natomiast kuchnię wydziela wyspa, przy której przewidziano nie tylko dodatkowe miejsce do przechowywania i blat roboczy, ale również można tu zjeść szybkie śniadanie, napić się dobrej kawy lub… wina. Bo i na nie zaprojektowano specjalne półeczki, podobnie jak na ulubione książki, które od teraz zawsze będą w zasięgu ręki. 

 

Kuchnia z wyspą – rarytas dla wybranych, a może opcja dla każdego?

 

 

Mała łazienka z beżową umywalką

Czarno – beżowa estetyka jest powielona także w łazience gościnnej. Ciekawym elementem aranżacji jest umywalka Slim 65 polskiej marki HushLab w kolorze piaskowego matu. Prezentuje swoje obłe kształty na tle płytek w tej samej palecie kolorystycznej, jednak z widocznym rysunkiem szlachetnego kamienia. Czarne detale w formie kinkietu, ramy owalnego lustra i baterii podtynkowej z serii Siena Black od HushLab, działają jak klamra kompozycyjna, spinając cały projekt. 

 

proj. OIKOI | zdjęcia: Martyna Rudnicka
proj. OIKOI | zdjęcia: Martyna Rudnicka

 

Mała i funkcjonalna łazienka z wanną

W drugiej części mieszkania znajduje się strefa prywatna (nocna) mieszkańców. Najdalej od salonu jest sypialnia, co sprawia że ewentualne hałasy z części dziennej będą mniej słyszalne. Do dyspozycji jest również mała, ale funkcjonalna łazienka z wanną. Tłem dla minimalistycznej aranżacji są płytki w szare tradycyjne lastryko, które doskonale uzupełnia się z czarną armaturą od HushLab – marki dostępnej w showroomach z Grupy Internity Home. 

Aby łatwiej było utrzymać porządek na małym metrażu, architekci zadbali o dużą ilość zamykanych szafek, w których możemy schować wszystko to, co mogłoby zaburzyć doskonałą harmonię tego miejsca. Okazałe lustro dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń. Zastosowanie umywalki wpuszcznej z serii Vero od Duravit, sprawiło że udało się wygospodarować również spory blat.

 

 

Bordo w minimalistycznej sypialni

Jedynym barwnym akcentem w całym apartamencie jest bordo, które wprowadza buduarowy klimat do sypialni. I choć od tego wnętrza jak od żadnego innego oczekujemy spokojnej aranżacji, bez nadprogramowych bodźców, w tym przypadku wszystko jest tak wywożone, że nic nie może zakłócić błogiego odpoczynku. Ryflowany zagłówek wraz z designerską oprawą są jedynie mrugnięciem oka w stronę odbiorcy i w żadnym wypadku nie dezorganizują całości. 

 

Symbol życia, sił witalnych i piękna – czerwień, która upiększa projekty wnętrz

 

 

Projekt: OIKOI
Zdjęcia: Martyna Rudnicka
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroomy z Grupy Internity Home
 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków