Nowoczesny dom z elementami granatu, bieli i drewna

Nowoczesny dom z elementami granatu, bieli i drewna | proj. MooNooDesign

Styl modern classic to najlepszy wybór do wnętrz, w których poszukujemy ponadczasowej elegancji doprawionej jednak nowoczesnymi rozwiązaniami. Natomiast to jaką ostatecznie przyjmie formę zależy od projektanta oraz przede wszystkim potrzeb Inwestorów. Tym razem zaglądamy do wnętrza 300 – metrowego domu zaprojektowanego przez architekt Magdalenę Nowaczyk – Szponarowicz (MooNooDesign) dla rodziny z dwójką dzieci.

 

biało - drewniany salon
proj. MooNooDesign

 

Ponadczasowa klasyka w nowoczesnej interpretacji

W przestrzeni dziennej, na którą składa się salon, jadalnia i kuchnia odnajdziemy ponadczasowe połączenie drewna oraz marmuru. Teksturę kamienia architektka wprowadziła na obudowie kominka, wykorzystując płytki wielkoformatowe włoskiej marki Marazzi z portfolio Internity Home. Ten niezwykle wyrafinowany duet dopełnia złoto w detalach, na przykład w postaci oświetlenia oraz granat.

Welurowa tapicerka narożnika jest najbardziej wyrazistym elementem aranżacji. Wszelkie odcienie niebieskości pojawiają się również w innych pomieszczeniach, stając się motywem przewodnim projektu. Wybór właśnie tego koloru, sprawia że wnętrza emanują łagodnością, działają uspokajająco oraz zwiększają poczucie bezpieczeństwa, którego poszukujemy we własnych czterech kątach.

 

 

Prywatna oaza przyjemności

Nieco delikatniejszy odcień niebieskości odnajdziemy w projekcie sypialni. Dekoracyjne tapicerowane wezłogwie z pionowymi przeszyciami nie tylko wygląda efektowanie, ale również sprawia, że sypialnia wydaje się jeszcze bardziej przestronna. Poczucie przytulności potęguje zastosowanie tradycyjnych zasłon oraz wykładziny. Projekt sypialni dopełnia duża zabudowa pełniąca rolę garderoby.

 

szaro niebieska sypialnia
proj. MooNooDesign

 

Sypialnia jest otwarta na salon kąpielowy, oddzielony od pokoju subtelnym przeszkleniem. Dostęp do głównej łazienki mają również inni domownicy poprzez zaprojektowanie oddzielnego wejścia. Minimalistyczne rozwiązanie, jakim jest zlicowanie ze ścianą drzwi bez ościeżnicy sprawia, że wnętrze jest nie tylko maksymalnie funkcjonalne, ale też dopieszczone w każdym detalu.

 

 

Sercem łazienki jest wanna wolnostojąca zamontowana w centralnym miejscu z dedykowaną baterią stojącą na podłodze. Oprócz tego do dyspozycji domowników jest duży wygodny prysznic z odpływem liniowym, który zaakcentowano granatowymi płytkami wielkoformatowymi. Te same płytki stanowią element dekoracyjny zabudowy nad wc i bidetem. Pomostem między bielą oraz wysokopołyskową marmurową posadzką i granatem jest błękit zastosowany na jednej ze ścian, na której wyeksponowano bestsellerowy grzejnik Niva marki Vasco. Spójny charakter wnętrza uzyskano wykorzystując te same płytki na różne sposoby, na przykład na podłodze oraz w formie blatu.

 

Do zaprojektowania oświetlenia ogólnego architektka wykorzystała oprawy natynkowe. Dodatkowe punkty światła zastosowano po obu stronach lustra w postaci dekoracyjnych lamp z elementami złota.

 

 

Cały dom jest utrzymany w stylu modern classic. Dominuje tu stonowana paleta barw dopełniona mocniejszymi plamami koloru. Zapowiedź nowoczesnej elegancji znajdziemy już w przedpokoju, gdzie wita nas marmurowa posadzka, mogąca ogrzać się w towarzystwie beżowej tapety w botaniczny wzór od One Wall Design.

 

 

Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroom Internity Home ul. Duchnicka 3, Warszawa

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków