Oaza kobiecości w skandynawskim stylu | proj. Dash Interiors

Oaza kobiecości w skandynawskim stylu | proj. Dash Interiors

Sercem tego 80 – metrowego mieszkania jest piękna sypialnia połączona z mini salonem kąpielowym. Jej styl, jak i całego projektu, wyznacza przede wszystkim biel, która stanowi piękne tło dla toczącego się tu życia. Tym kolorem są wykończone ściany, deski podłogowe, znajdujące się w większości pomieszczeń, a także prawie wszystkie meble. Niezwykłą prostotę charakterystyczną dla stylu skandynawskiego, architektki z Dash Interiors, przełamują modowymi akcentami, które czynią projekt wyjątkowym w każdym najmniejszym detalu.

 

Sypialnia z salonem kąpielowym za przeszkleniem

Ten projekt udowadnia, że wcale nie trzeba być posiadaczem ogromnego domu, aby sobie pozwolić na wygospodarowanie miejsca na salon kąpielowy. Dla właścicielki tego mieszkania stał się na wyciągnięcie ręki – znajduje się tuż za minimalistycznym przeszkleniem w sypialni. W razie potrzeby większej prywatności, architektki zdecydowały się na zamocowanie zasłon, które stylistycznie pasują do całej koncepcji wnętrza.

Elementami łączącymi dwie strefy, są złoto i drewno. Pastelowo różowa sztukateria na ścianie za łóżkiem doskonale koresponduje z piękną wanną na nóżkach utrzymaną w retro klimacie.

 

Sztukaterie, czyli klimat dawnych lat w nowoczesnym wydaniu

 

Projekt sypialni z mini salonem kąpielowym | proj. Dash Interiors
Projekt sypialni z mini salonem kąpielowym | proj. Dash Interiors

 

Kuchnia otwarta na salon

Wrażenie dużej, niczym nieskrępowanej przestrzeni, w której piękny design ma szansę zaistnieć w pełnej krasie, jest rezultatem wyburzenia ściany, która pierwotnie dzieliła kuchnię i salon. Obecnie tę rolę architektki powierzyły wyspie, która stanowi przedłużenie blatu. Rolę drugoplanową otrzymały czarne hokery w industrialnym klimacie. Całość zamykają złote minimalistyczne lampy.

Elementem łączącym szafki górne z dolnymi są kafle w portugalskim stylu, podkreślone czarną fugą. Za szyk i elegancję kuchni odpowiadają obecne tu witryny, złota bateria kuchenna a także zlew ceramiczny w angielskim stylu.

 

Kuchnia otwarta na salon | proj. Dash Interiors
Kuchnia otwarta na salon | proj. Dash Interiors

 

Aranżacja salonu

Bazę dla części open space stanowią bielone deski podłogowe a także neutralne ściany. Mocnym akcentem w projekcie salonu jest sofka Nova marki Sits obita materiałem w złamanym fiolecie. Przytulności wnętrzu dodają elementy w stylu boho, takie jak rattanowe krzesła, dywan z frędzelkami czy jutowe kosze. 

Swojego rodzaju elementem zaskoczenia jest wiszący fotel – huśtawka, który również nawiązuje formą do klimatów dalekowschodnich. Wrażenie przestronności potęgują lekkie formą meble na nóżkach.

 

salon
proj. Dash Interiors

 

Łazienka na medal

Romantyczny i niezwykle kobiecy projekt, dopełnia druga łazienka. Swój bardzo uwodzicielski charakter zawdzięcza przede wszystkim różowym płytkom w marokański wzór. Do tego złote elementy, stylizowana umywalka wykonana na specjalne zamówienie a także kafle w portugalskim stylu na ścianie – to wszystko czyni ją miejscem niezwykle przyjemnym dla oka. 

 

Południowa namiętność i pasja, czyli łazienka w hiszpańskim stylu

 

łazienka
Pomysł na łazienkę | proj. Dash Interiors

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków