Ocieplony styl loftowy w mieszkaniu w bloku | proj. Maria Green

Ocieplony styl loftowy w mieszkaniu w bloku | proj. Maria Green Design

Choć styl industrialny zrodził się z potrzeby zagospodarowania starych opuszczonych fabryk, okazuje się, że mieszkanie w bloku również jest dobrym miejscem na wprowadzenie elementów charakterystycznych dla tego kierunku. Bardziej kameralna odsłona loftu dla wielu staje się idealną opcją na aranżację własnych czterech kątów. Tak też było w przypadku tego wnętrza. Architektka Maria Green stanęła przed wyzwaniem zaprojektowania 88 – metrowego mieszkania na Żoliborzu Artystycznym. W projekcie znajdziemy starą czerwoną cegłę, dużą ilość drewna i jeszcze więcej industrialnych lamp.

 

proj. Maria Green Design
proj. Maria Green Design

 

Soft loft

Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna: salon z aneksem kuchennym. Elementem fokusowym jest ściana z czerwonej cegły, która stała się tłem dla sofy obitej tkaniną w kolorze butelkowej zieleni. Jak zdradza architektka, kanapa nie dość, że jest bardzo wygodna, to jeszcze odporna na plamy, sierść i łapki Pioruna – pupila Gospodarzy.

 

Przytulny klimat kreują drewniane deski ułożona na podłodze. Aranżację dopełnia oświetlenie: punktowe w postaci czarnych metalowych opraw oraz główne – liniowe.

 

butelkowa zieleń we wnętrzu
proj. Maria Green Design

 

Beton i zieleń w łazience

Tuż przy strefie dziennej znajduje się łazienka gościnna utrzymana w odcieniach szarości. Płytki przypominające beton urozmaicają zielone cegiełki zastosowane w strefie kąpielowej, które w połączeniu ze złotą armaturą tworzą niezwykle przyjemną dla oka kompozycję. Aby możliwie maksymalnie wykorzystać metraż, w tym pomieszczeniu została zaprojektowana też mini pralnia. Suszarka i pralka są ukryte w zabudowie meblowej wykonanej z dębowego forniru. Architektka zadbała również o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Do dyspozycji domowników są pojemne szafki nad stelażem wc oraz pod umywalką marki Selestio z portfolio IH.

 

 

Prywatny azyl

Przemyślana rearanżacja pozwoliła na zaprojektowanie sypialni z mini garderobą i dedykowaną łazienką. We wnętrzu dominuje połączenie granatu i drewna. Pomieszczenie wygląda na przestronniejsze dzięki pionowym lamelom. Efekt ten potęguje lustro w narożniku przy zabudowie meblowej sięgającej aż do sufitu, po to aby stworzyć możliwie największą ilość miejsca do przechowywania.

 

 

W odcieniach szarości

Łazienka przy sypialni jest utrzymana w odcieniach ciepłej szarości. Tutaj Inwestorzy zdecydowali się na montaż prysznica typu walk – in oraz umywalkę wpuszczaną w blat. Elegancji dodają złote dodatki i armatura w tym samym wykończeniu. Intymną i niezwykle relaksującą atmosferę zapewnia dobrze zaprojektowane oświetlenie pozwalające na tworzenie scenariuszy dopasowanych do nastroju i potrzeb domowników.

 

Ciekawym składnikiem aranżacji łazienki jest wysuwane podświetlane lustro ze złotym dekoracyjnym rantem.

 

 

Projekt: Maria Green Design
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroom Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków