Zaprezentowane 30 – metrowe mieszkanie to miejsce, w którym spokój spotyka się z minimalizmem. Projekt krakowskiej Małej Pracowni stanowi odpowiedź na styl życia współczesnego mieszkańca, który ceni sobie prostotę, harmonijny wystrój, funkcjonalność i komfort. Stonowana kolorystyka i zrównoważone materiały tworzą przestrzeń pozwalającą na odpoczynek od nadmiernej ilości bodźców. Zaprojektowanie spójnego oraz ponadczasowego wnętrza było możliwe dzięki opracowaniu moodboardu na wczesnym etapie projektu oraz jego konsekwentnej kontynuacji na późniejszych etapach wykończenia. – Dobry dostęp do dużej ilości wzorników w jednym miejscu (showroomie) jest jednym z bardziej kluczowych, a wciąż mniej oczywistych dla inwestora, elementów współpracy – podkreślają projektantki: Natalia Niżnik i Dominika Motta.
Moodboard, znany również jako tablica inspiracji, to narzędzie wizualne używane w procesie projektowania wielu branż kreatywnych, które pomaga zbierać i prezentować inspiracje, koncepcje oraz różnorodne elementy, które mają wpływ na charakter i atmosferę danego projektu.
Moodboard jako narzędzie komunikacji wizualnej z klientem >>
Harmonia zmysłów
Głównym założeniem projektowym było stworzenie harmonijnej przestrzeni pozwalającej na odpoczynek po całym dniu pracy. Najważniejszą z płaszczyzn budujących klimat tego wnętrza jest drewno, które wprowadza klasyczny sznyt. Wybór padł na deski warstwowe ułożone w jodełkę. To rozwiązanie stworzyło przytulną atmosferę oraz optycznie powiększyło niewielkie mieszkanie. Projektantki postawiły na jasne wybarwienie drewna, które tworzy przyjemną, pozbawioną kontrastów przestrzeń.
Punktem wyjścia dla doboru pozostałych elementów wyposażenia było wybarwienie frontów mebli. Minimalistyczne formy w zabudowach stanowią subtelne tło dla aranżacji. Poza tym, szafy wykonane na specjalne zamówienie, maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń i dają dużą ilość miejsca do przechowywania, co szczególnie doceniamy przy ograniczonym metrażu. Spójną kolorystykę mebli w holu oraz kuchni dopełnia smukła zabudowa w drewnianym wykończeniu, skrywająca rozkładane biurko do pracy zdalnej.
Propozycje naszego stylisty
Dodatkową teksturę wprowadza delikatny rysunek, inspirowany naturalnym kamieniem zastosowany pod prysznicem. Przełamaniem subtelnej całości są wyraziste baterie w grafitowym, szczotkowanym wykończeniu, które pojawiają się zarówno w łazience, jak i w kuchni.
Produkty inspirowane wnętrzem
Moodboard w procesie projektowania
Moodboard opracowany przez architektki zawierał próbki kolorów i faktur, które stały się kluczowe dla projektu. Określał zestawienie wybranych materiałów oraz pozwalał zweryfikować, jak dane wykończenia współgrają ze sobą i jak na siebie wpływają. – Moodboard stał się narzędziem komunikacji między różnymi członkami zespołu projektowego, a także z inwestorem, pomagając zrozumieć mu koncepcję oraz nasze intencje – wyjaśniają projektantki.
Staranność w doborze detali, od mebli po akcesoria, jest fundamentalnym elementem w kreowaniu spójnego i estetycznego wnętrza. Ta realizacja jest doskonałym przykładem efektywnego wykorzystania moodboardu w procesie projektowym oraz konsekwencji w realizacji koncepcji wizualnej.
Poznaj korzyści pracy z moodboardem w salonach Internity Home >>
Zapraszamy do odkrywania tej przestrzeni oraz inspirujących spotkań przy stołach moodboardowych salonów IH.
Projekt: | Mała Pracownia || Zespół: Natalia Niżnik, Dominika Motta |
Zdjęcia: | Mała Pracownia |
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję