Opowieść o prostocie | Mieszkanie architektki Magdaleny Gajdy | IH - Internity Home

Opowieść o prostocie | Mieszkanie architektki Magdaleny Gajdy

To wnętrze, które śmiało można nazwać sentymentalną pamiątką po podróżach w ulubione zakątki świata, szczególnie do Włoch i Portugalii. Połączenie śródziemnomorskiej kolorystyki otulonej beżami i falującymi niebieskościami z naturalnymi materiałami, które stają się pomostem pomiędzy człowiekiem a przyrodą, przełożyło się na powstanie minimalistycznego mieszkania z przytulną atmosferą. Zapraszamy do wnętrza Magdaleny Gajdy, architektki prowadzącej autorską pracownię Gaja Architektura Wnętrz.

 

 

Przytulny minimalizm

Architektce najbardziej zależało na tym, aby stworzyć minimalistyczne wnętrze sprzyjające medytacji. Dlatego starała się unikać jakiegokolwiek nadmiaru. Zamiast tego w mieszkaniu znajdziemy wyselekcjonowane meble oraz pamiątki z podróży, jak chociażby ceramiczny stolik kupiony w małej włoskiej manufakturze. Nic tu nie jest przypadkowe – włącznie z grą falujących frezowań, których głównym nawiązaniem są fale oceanu.

 

design: Gaja Architektura Wnętrz | fot.: ONI Stories

 

Głębia oceanu

W projekcie podobną rolę odgrywa kolor wody. – Ocean jest mi bardzo bliski, stad było dla mnie ważne, aby w mieszkaniu przewijał się motyw wody w postaci subtelnego detalu i barwy – zdradza architektka. Widać go między innymi na ręcznie robionych kafelkach w kuchni. Kolor niebieski pojawia się także na klamkach jako barwny akcent na drzwiach wtopionych w drewnianą ścianę czy uchwyt do witryny w salonie.

Aranżację kuchni dopełnia lite drewno frezowane w łuk na froncie wyspy oraz kamień na blatach. Pożądany klimat tworzy specjalnie zaprojektowane oświetlenie z możliwością tworzenia scen świetlnych na potrzebę ,,danej chwili”. Kinkiety pełnią także ważną rolę dekoracyjną.

 

 

Oaza relaksu

Zabudowa kuchenna płynnie przechodzi w witrynę, która jest integralną częścią salonu. Sercem strefy wypoczynkowej jest sofa polskiej marki obita delikatną melanżową tkaniną. Jednak ulubionym miejscem relaksu Pani Domu jest kącik z wygodnym fotelem i minimalistyczną lampką dającą skupione światło – idealne do czytania.

Tuż obok znajduje się jadalnia ujmująca prostotą, którą zaprojektowano w duchu śródziemnomorskim. Podstawę aranżacji stanowią drewniane meble i krzesła z wyplatanymi siedziskami. Natomiast akcent wody pojawia się na obrazie.

 

salon z aneksem kuchennym
design: Gaja Architektura Wnętrz | fot.: ONI Stories

 

Przestrzeń sprzyjająca medytacji

Miejscem stworzonym do wypoczynku i medytacji jest sypialnia. Dość surowy wystrój podkreśla gliniany tynk zastosowany na ścianach. Jego kolor idealnie współgra z drewnem w ciepłym odcieniu dębu. Całość dopełniają naturalne lniane tkaniny. Jak widać, jest to idealna przestrzeń służąca wyciszeniu i zebraniu myśli.

 

Sypialnia minimalisty, czyli jak urządzić wnętrze pełne harmonii i spokoju

 

minimalistyczna sypialnia
design: Gaja Architektura Wnętrz | fot.: ONI Stories

 

Śródziemnomorska opowieść

W łazience dominującym motywem jest podział koloru: drewno – kamień. Jak mówi sama architektka, inspiracją do jej zaprojektowania był region Apulli we Włoszech. Tu również pojawią się detale nawiązujące do wody: ozdobne frezy na frontach szafki oraz lampy swoją formą przypominające krople wody.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków