Perfekcyjny nastrój w mieszkaniu inspirowanym mid century | proj.: luumo. | IH - Internity Home

Perfekcyjny nastrój w mieszkaniu inspirowanym mid century | proj.: luumo.

To projekt, o którym marzy każdy architekt wnętrz.

Monika Gruszka – Ziółkowska (luumo.)

 

proj. luumo.
proj. luumo.

 

Wnętrze estetów

Właścicielami zaprezentowanego w dzisiejszym wpisie apartamentu jest para estetów. Sam fakt, że sesja zdjęcia powstała bez jakiejkolwiek stylizacji, jest potwierdzeniem dużego wyczucia stylu. Jak zdradza nam architektka, która zaprojektowała to wnętrze – Monika Gruszka – Ziółkowska (luumo.) – inwestorzy od początku wiedzieli, jak ma wyglądać ich wymarzone mieszkanie – już przy pierwszym kontakcie pokazali szczegółowy moodboard w stylu mid century z wpływami skandynawskimi, z dużą ilością bieli i drewna. – Od razu wiedziałam, że powstanie coś pięknego i bardzo ,,w moim stylu”. – dodaje.

 

biała kuchnia
proj. luumo.

 

W duchu slow life

Pełne światła przestronne mieszkanie nie wymagało wielu zmian w układzie. – Wprowadziliśmy kilka udoskonaleń, z których największym było zlikwidowanie jednej z mniejszych sypialni i włączenie jej powierzchni do i tak sporego salonu. – wspomina architekt. Dzięki temu, przestrzeń dzienna zyskała spory kącik do czytania, który symbolicznie wydzielono industrialnym przeszkleniem.

 

Perfekcyjny nastrój kreują możliwości korzystania z analogowych, nieśpiesznych rozrywek: słuchania muzyki z winyli, zatopienia się w ulubione lektury, śniadań w łóżku i wieczorów w przyjemnym blasku ciepłego światła.

 

Mid century ze skandynawską nutą

Wnętrze zachwyca zastosowanymi materiałami, wśród których dominuje naturalny kamień i drewno. Charakterystyczne, kontrastowo usłojone deski modrzewiowe stały się bardzo wyrazistym elementem aranżacji i jednocześnie stanowią bezpieczne tło dla reszty wyposażenia. Subtelnym elementem dekoracyjnym jest złoto, które pojawia się jako materiał wykończeniowy opraw oświetleniowych, okuć meblowych oraz armatury.

 

 

Bardzo ważnymi elementami kompozycyjnymi są geometryczne sztukaterie pod sufitem, meble w stylu vintage, wzorzyste posadzki oraz finezyjne detale frontów szaf. ,,Kropką nad i” jest wyselekcjonowane oświetlenie – w większości są to klasyki skandynawskiego wzornictwa.

 

 

 

Typowo dla stylu mid century, w projekcie mieszają się geometryczne formy z organicznymi. Miękkie linie wraz z naturalnymi materiałami tworzą przyjazny klimat nastrojony łagodnością i przystępnym designem.

 

To mieszkanie pary estetów – tu  nie ma brzydkich przedmiotów – każdy drobiazg jest precyzyjnie dobrany, a właściciele dbają, aby wnętrze wyglądało perfekcyjnie, nie tylko do zdjęć. Dowodem tego jest fakt, że sesja powstała bez specjalnej stylizacji.

Monika Gruszka – Ziółkowska (luumo.)

 

salon w stylu mid century
proj. luumo.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków