Perskie dywany, japońskie lampiony i francuski szyk w polskim mieszkaniu

Perskie dywany, japońskie lampiony i francuski szyk w polskim mieszkaniu

Zapraszamy do 88 – metrowego mieszkania zlokalizowanego przy ulicy Boya- Żeleńskiego w Warszawie. To pełne uroku i ciekawych rozwiązań wnętrze stanowi efekt pracy studia projektowego Dziurdzia Projekt. Znajdziemy tu nie tylko inspirującą selekcję mebli i oświetlenia, ale też zobaczymy jak spektakularny efekt w małej łazience możemy otrzymać wykorzystując płytki wielkoformatowe. Jesteście ciekawi? 

 

Mieszkanie ze starą duszą

Już od wejścia jesteśmy wprowadzeni w klimat całego wnętrza. Dynamika drewnianego parkietu zapowiada odniesienia do stylu paryskich kamienic. I choć mieszkanie idealnie wpisuje się w aktualne trendy, ma się wrażenie, że jego serce bije w rytmie retro. Odrestaurowane żeberkowe grzejniki, meble vintage, wyszukane oświetlenie inspirowane japońskimi latarniami i klimatyczne dywany w perskim stylu mówią o wielowątkowości, dużej świadomości i odwadze do wyrażania siebie oraz śmiałym zacieraniu granic między tym co było, co teraz i co będzie. Wszystko to składa się na ponadczasową aranżację, skrojoną na miarę potrzeb mieszkańców. 

 

proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka
proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka

 

Aranżacja przy okrągłym stole

Tuż przy wąskim korytarzu, który zyskuje dodatkową przestrzeń w odbiciu szklanych frontów szafy, znajduje się salon otulony ciepłymi kolorami i łagodnymi liniami bliskimi naturze. W ten sposób powstało miejsce, w którym bez trudu możemy odpocząć po całym dniu. Centrum spotkań tworzy stół z blatem z litego drewna. Wokół dobrą energię roztaczają nowoczesne krzesła z metalowymi okuciami. 

Strefę wypoczynkową akcentuje dywan, który idealnie pasuje do klimatu projektu. Ruda sofa na nóżkach nadaje wnętrzu pożądanej lekkości. Aranżację dopełniają szklane oprawy oświetleniowe marki Foscarini stworzone przez francuską projektantkę Ionnę Vautrin. Wraz z fotelami wprowadzają do polskiego mieszkania wschodnie akcenty. 

 

 

proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka
proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka

 

Projekt szklanych drzwi jest autorstwa studia Dziurdzia Projekt. Ich forma nawiązuje do stolarki charakterystycznej dla mieszkań w kamienicy. Dzięki temu, że są w całości przeszklone, kuchnia i salon z jadalnią mogą się wzajemnie przenikać bez obawy o pomieszanie funkcji. 

 

proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka
proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka

 

Kuchnia z widokiem…

W kuchni na podłodze znalazły się płytki Marazzi w modnym i jednocześnie ponadczasowym brązie. Ich wykończenie idealnie koresponduje z kolorem parkietu. Wnętrze zyskało jeszcze bardziej elegancki charakter dzięki dekoracyjnej oprawie oświetleniowej w starym stylu, listwom podsufitowym oraz wykończeniu blatu i ściany nad nim szlachetnym kamieniem. 

Frontowa strona kuchni, która dzięki szklanym drzwiom jest widoczna z salonu, ma bardzo dekoracyjny charakter. W uzyskaniu takiego efektu na pewno pomogło zastosowanie otwartej półki zintegrowanej z okapem. Wysoka zabudowa będąca gwarantem funkcjonalności jest zagospodarowana tuż obok. Jej minimalistyczny look sprawia, że praktycznie nie rzuca się w oczy, dzięki czemu nie zakłóca estetyki wnętrza.

 

 

kuchnia w mieszkaniu w kamienicy
proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka

 

Sypialnia z głową w… mapach

Oddzielne pomieszczenie i zarazem azyl Pani Domu stanowi duża sypialnia. W jej centrum stoi duże łóżko z zagłowiem nawiązującym do oparcia kultowego fotela „uszaka”. Jednak największym zaskoczeniem jest to, co się dzieje nieco wyżej. Gdy się położymy na wznak naszym oczom ukaże się tapeta inspirowana starymi mapami świata. 

 

sypialnia z tapetą na suficie
proj. Dziurdzia Projekt, zdj. Martyna Rudnicka
 

 

Małe łazienki w wielkim stylu

W apartamencie znajdują się dwie łazienki. W mniejszej znajdziemy prysznic z odpływem liniowym. Aranżację dominuje kobalt w formie szafki podumywalkowej i zjawiskowych płytek wielkoformatowych. Kompozycję uspokaja posadzka w jednolitym spokojnym kolorze. Druga łazienka jest idealnym miejscem do spędzania relaksujących wieczorów dzięki obecności wygodnej wanny wolnostojącej. 

 

 
 
 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków