Piękne mieszkanie ze sprytnie ukrytym aneksem kuchennym | proj. Hamak.pro

W obecnych czasach to nie wyczyn pięknie urządzić mieszkanie. Sztuką jest zaprojektowanie wnętrza, które spełnia nawet najbardziej szalone wymagania a przy tym nie traci walorów wizualnych. W przypadku tego projektu nadrzędnym zadaniem od strony funkcjonalnej było zorganizowanie spójnej i wygodnej przestrzeni, z jednoczesną możliwością ponownego podziału mieszkania na dwie części w przyszłości. Co z tego wyszło? Zapraszam do dalszej części wpisu.

 

Sprytnie ukryty aneks kuchenny w jadalni

Zaprezentowane w dzisiejszym wpisie mieszkanie składa się z dwóch połączonych lokali o łącznej powierzchni 150 m2. Nadrzędna wytyczna, jaką jest możliwość ponownego podziału przestrzeni, podyktowała istnienie, poza główną kuchnią, dodatkowego aneksu w jadalni sprytnie schowanego w zabudowie meblowej. Podobnie zostały ukryte drugie drzwi wejściowe. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, nie ma wrażenia rozbicia przestrzeni na dwie części.

 

Otwarta kuchnia czy zamknięta? Sprawdzamy rozwiązania!

 

 

Klasyka z nutą ekstrawagancji

Estetyka wnętrz łączy w sobie elementy klasyki i lekkiej ekstrawagancji. Obok nawiązań do stylu art deco pojawiają się mocne, nowoczesne akcenty. Znajdziemy tu zarówno meble i dodatki z półki “nowości”, jak również odrestaurowane klasyki PRL. Całość uspójniają ciepłe barwy.

Jak opowiada nam arch. Hanna Klepacka (pracownia Hamak.pro), w projekcie pojawiło się wiele niekonwencjonalnych i autorskich rozwiązań, w szczególności w obrębie detali z użyciem szkła i metalu, co stanowiło liczne wyzwania na etapie ich wykonania. Dodaje, że efekt końcowy jest również zasługą ogromnego zaufania klientów do architektów, dzięki któremu prowadzenie projektu od wizji do realizacji było niezwykłą przyjemnością. A my musimy przyznać, że do przyjemności należy również oglądanie zdjęć z tego niezwykle pięknego mieszkania.

 

Salon z welurowym narożnikiem w granacie | proj. Hamak, zdj. Tom Kurek

Salon z welurowym narożnikiem w granacie | proj. Hamak.pro, zdj. Tom Kurek Photography

 

Zwróćmy uwagę na dekoracyjne lampy z rodziny Palma (marka Vibia), które znalazły swoje miejsce w salonie kąpielowym. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że przedmiot codziennego użytku może pięknie dekorować obraz wnętrza?

 

Łazienka | proj. Hamak, zdj. Tom Kurek

Łazienka | proj. Hamak.pro, zdj. Tom Kurek Photography

 

Projekt:Hamak.pro
Zdjęcia:Tom Kurek Photography