Piękno zaklęte w prostocie | Projekt 168-metrowego apartamentu

Piękno zaklęte w prostocie | Projekt 168-metrowego apartamentu

Jedno wnętrze, jedna koncepcja pozwalająca łączyć różne funkcje i detal – z pozoru niewidoczny a jednak dzięki swojej niepowtarzalnej formie stający się elementem dominanty organizującej przestrzeń. Pomimo bardzo trudnego do zaprojektowania układu mieszkania, które w całości jest pocięte słupami, pracownia ON OFF Architekci stworzyła miejsce, gdzie funkcjonalność i efekt wizualny są równie ważne i uzupełniają się, a nietypowe i zaskakujące rozwiązania tworzą bardzo charakterystyczny i silnie oddziałujący na emocje wystrój.

 

proj. ON OFF Architekci, zdj. Rafał Poławski
proj. ON OFF Architekci, zdj. Rafał Poławski

 

Dom otwarty

Ten 168 – metrowy apartament został zaprojektowany dla pary, która uwielbia przyjmować gości. Nie bez powodu architekci zorganizowali tu aż trzy sypialnie, a oprócz łazienki przylegającej do jednej z nich, w projekcie znalazło się miejsce również na łazienkę gościnną.

W wyniku pragnienia niczym nieograniczonej przestrzeni a także potrzeby wspólnego spędzaniu czasu, głównym miejscem domu jest salon, kuchnia i jadalnia, które występują na jednej, otwartej przestrzeni. Wcześniej wspomniane słupki, które tu występują, architekci postanowili wykorzystać do zaprojektowania bardzo efektownej witryny. Moim zdaniem jest to doskonały przykład projektowania, w którym słabe strony wnętrza przykuwa się w coś nie tylko pięknego, ale też niezwykle praktycznego.

 

proj. ON OFF Architekci, zdj. Rafał Poławski
proj. ON OFF Architekci, zdj. Rafał Poławski

 

Kuchnia jako tło dla toczącego się życia w domu

Tło dla jadalni i salonu tworzy niezwykle widowiskowa kuchnia, w której minimalistyczna estetyka i doskonale dopracowany detal odbijają się szerokim echem… bo kto by pomyślał, że za majestatycznym kamieniem, który z pozoru wygląda jak zwykła ściana, kryją się szafki kuchenne?

 

kuchnia
proj. ON OFF Architekci, zdj. Rafał Poławski

 

Oświetlenie w pięknej formie

Innym elementem projektu, który również dużo wnosi jest oświetlenie. W części otwartej, bez cienia wątpliwości możemy wskazać bohaterów wnętrza, którymi są  oprawy marki Lasvit z kolekcji Neverending Glory, w rodzinie której znajdują się żyrandole naśladujące pięć najwybitniejszych sal koncertowych i teatrów na świecie. Dzięki temu, że są wykonane z transparentnego szkła, pomimo swoich dużych gabarytów, nie zabierają optycznie przestrzeni. W roli dopełnienia oświetlenia ogólnego występują oprawy wpuszczane Trimless GU10 marki SternLight z linii BasicStern.

 

Oprawy oświetleniowe znajdujące się w projekcie pochodzą z showroomu Internity Home.

 

proj. ON OFF Architekci, zdj. Rafał Poławski
proj. ON OFF Architekci, zdj. Rafał Poławski

 

Oprawy znajdujące się w projekcie zostały kupione w showroomie Internity Home

 

Design zrealizowany na każdym poziomie

Głównym założeniem projektowym było stworzenie męskiego wnętrza charakteryzującego się nienaganną prostotą. Pomimo, że aż roi się tu od efektownych detali, to zamierzenie udało się zrealizować. Jak opowiada nam arch. Aleksandra Karpińska, w projekcie tym znajduje wydźwięk myślenie o projektowaniu nie przez element dekoracyjny, ale przez pryzmat tego jak działa cała płaszczyzna. 

 

Sypialnia | proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski
Sypialnia | proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski

 

Widoczna tu ciągłość estetyczna przyczyniła się do stworzenia spokojnego wnętrza pozbawionego chaosu, który często wkrada się do mieszkań o trudnym układzie. Pojawiające się tu na przemian tapety, lustra, zasłony, płyty MDF oraz kamień płynnie przechodzą jedne w drugie. Nic nie jest tu przypadkowe – każdy element ma swoje miejsce. Ta konsekwentna gra nadaje prostym formom i fakturom szlachetny wyraz.

 

Sypialnia ,,Masters" z ukrytymi szafkami za panelami tapicerowanymi | proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski
Sypialnia ,,Masters” z ukrytymi szafkami za panelami tapicerowanymi | proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski

 

Ponadczasowe piękno

O niezwykle ekskluzywnym charakterze tego projektu świadczą wykorzystane najwyższej jakości materiały. Kamienie sprowadzane z Włoch, które trzeba było transportować dźwigiem na wysokie piętro, bo nie mieściły się w windzie, dąb czy mosiężne dodatki – to wszystko czyni apartament charakteryzujący się pięknem, które przetrwa nie tylko próbę czasu, ale też nie ugnie się przed często zmieniającymi się trendami.

 

Każdy element, który mógłby zakłócić ład, prostotę i harmonię, został skrzętnie ukryty. Drzwi, grzejniki, szafki – to wszystko jest wtopione w płaszczyznę „ściany”, na którą architekci z pracowni ON OFF nie patrzą tak jak jest to zazwyczaj, czyli jak na murowaną konstrukcję. Na przykład w sypialni ,,Masters” szafki kryją się za ściennymi panelami tapicerowanymi. W lustra, przyczyniające się do nadania przestronności wąskiemu korytarzowi, są wtopione drzwi…. Takich smaczków jest tu wiele, a my możemy tylko podziwiać tę sztukę projektowania, która służy nie tylko po to, żeby wnętrze pięknie prezentowało się w katalogu, ale przede wszystkim społeczeństwu i ich potrzebom.

 

proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski
proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski

 

Projekt: On Off Architekci
Zdjęcia: Rafał Poławski
Wyposażenie wnętrza: Internity Home

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków