Pl. Szembeka 55m² | proj. Mint & Brisk

Pl. Szembeka 55m² | proj. Mint & Brisk

Styl skandynawski to nie tylko minimalizm, funkcjonalizm stawiany ponad wszystko i wszechobecna biel. Szwedzi używają również określenia ,,hemtrevligt”, które oznacza „miło, przytulnie i domowo”. Tak właśnie odbiera ten styl Ewa Majcherek, która jest autorką przedstawionego w dzisiejszym wpisie projektu. Jej podeście do skandi klimatu wyraża się w każdym bibelocie, drapowaniu, falbance i koronce występującej w zaprezentowanym mieszkaniu. Dopełnieniem szczęścia jest zastosowanie pistacjowej barwy, dużej ilości drewna, zarówno tego w naturalnym wybarwieniu, jak i bielonego oraz żeliwna koza, która w duecie z porąbanym drewnem i wiklinowym koszykiem, nadaje jeszcze bardziej przytulnego klimatu kamienicy. 

Uwolniona przestrzeń

Niewielka, bo 55 – metrowa kamienica zachwyca również przestronnością. Wszystko dzięki połączeniu salonu, kuchni i jadalni. Symboliczną granicę stanowi jedynie stylowa wyspa przyozdobiona oryginalną tkaniną. Wam również to rozwiązanie przywołuje na myśl chatki Waszych dziadków? Ponadto na plus działa zastosowanie na całej powierzchni jednego rodzaju podłoża. W tym przypadku są to charakterystyczne dla skandynawskiego nurtu bielone deski podłogowe.

Do otwartego wnętrza wchodzi się przez wąski korytarz. Wspólnym mianownikiem tych pomieszczeń jest zastosowanie czerwonej cegły oraz drewna. W skandynawskim przedpokoju na uwagę zasługują również oryginalne półki na buty, a także czarno – białe zdjęcia zawieszone przy ścianie na zwykłym drucie. 

Skandi klimat panujący we wnętrzu przełamują industrialne smaczki, takie jak czerwona cegła czy wyeksponowane  w holu rury pomalowane na żółto.

Styl skandynawski we wnętrzach

Oaza prywatności

Oddzielne pomieszczenia w kamienicy, to łazienka, sypialnia oraz pralnia. W salonie kąpielowym zagościło ponadczasowo połączenie szarości i bieli. Ściany pokryto tynkiem dekoracyjnym o właściwościach powłok zewnętrznych. Przestronności małemu wnętrzu dodaje duże lustro oraz zrezygnowanie z jakichkolwiek podziałów (nawet wnęka prysznicowa nie jest niczym oddzielona od reszty pomieszczenia). 

Propozycje produktów są dostępne w showroomach Internity Home i Prodesigne

Jak Wam się podoba przedstawiony projekt? Którą wersję stylu skandynawskiego wybieracie: idącą w stronę minimalizmu czy jednak domowej przytulności?

 

Zdjęcia: Marcin Grabowiecki 

Projekt: Mint & Brisk

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków