Romantyczny sentymentalizm czy atrakcyjność nowości? Nowoczesny minimalizm czy sięganie do korzeni? A gdyby tak to wszystko ze sobą połączyć? Niekwestionowaną mistrzynią takiego działania we wnętrzach jest Klara Ostrowska z KW Studio. Kwintesencją i obrazem jej spojrzenia na tworzenie miejsc niech będzie to mieszkanie… a konkretnie mieszkanie po dziadku, które odziedziczyli jej klienci i postanowili dostosować do swoich potrzeb, jednocześnie zachowując jego rodzinny charakter. Co z tego wyszło? Zapraszamy do dalszej części wpisu.
Gdy stare łączy się z nowym
O klimacie miejsca często decyduje jego historia i przedmioty z nią związane. W tym przypadku niewątpliwie tak jest. Znajdujące się tu elementy jednoznacznie wskazują, że kiedyś już żyły swoim życiem. Jednakże nie oznacza to, że nie mogą posłużyć komuś innemu. Wystarczy tylko odpowiednio je wkomponować w nową aranżację – tak jak w tym przypadku.
Obok nowoczesnych mebli, czy nawet regału na książki według autorskiego projektu Klary Ostrowskiej, stoją eksponaty po dziadku, takie jak artdecowskie biurko, zabytkowe krzesło oraz szafka, która okazała się wspaniałym miejscem na barek.
Propozycje naszego stylisty
Salon z widokiem na… kuchnię
Szara kuchnia jest oddzielona od salonu dwuskrzydłowymi drzwiami. Dzięki ich obecności projekt nie tylko zyskuje wizualnie, ale też światło może swobodnie penetrować oba pomieszczenia.
Za wyjątkowy klimat odpowiada również jodełka znajdująca się na podłodze. Jej płynne przejście z salonu do kuchni uspójnia przestrzeń. Jedynie przy szafkach kuchennych znalazły się płytki, które pod względem praktycznym o wiele lepiej sprawdzają się w tym miejscu.
Płytki w kuchni – najpiękniejsze propozycje na ścianę nad blatem i podłogę
Szara, minimalistyczna zabudowa kuchenna unowocześnia projekt. Lekkości całej aranżacji dodają otwarte półki, na których wyeksponowano pastelową porcelanę. Pomimo dość współczesnej zabudowy, nie zapomniano o historii miejsca. To dlatego w miejscu parapetu znajdują się stylowa ława a stół zatacza koło oczywiście w ciemnym drewnie. Okalać go mogły tylko krzesła z giętym oparciem w tonethowskim stylu.
Wybór naszego stylisty
Złota i sztuka w parze
Wszystkie detale dopełniające projekt są w kolorze złotym albo mosiężnym, jak uchwyty w meblach, ramy czy wykończenia opraw oświetleniowych. Na ścianach wiszą plakaty Polskiej Szkoły Plakatu autorstwa Młodożeńca, Tomaszewskiego oraz Lenicy. Najcenniejszym wiszącym eksponatem jest oryginalna grafika Miró.
Łazienka w klimacie starej kamienicy
Łazienka swoim wystrojem również nawiązuje do klimatu starych kamienic. Przede wszystkim wskazuje na to wzorzysta podłoga. Takie kafle są przecież nieodłącznym elementem wiekowych budynków. Całość uzupełniają tradycyjne białe płytki oraz szafka podumywalkowa w ciemnym drewnie.
Na rzecz optycznego powiększenia małej łazienki działają oczywiście jasne kolory oraz duże lustro nad umywalką. Dzięki temu, że jest nablatowa nie zabiera cennego miejsca do przechowywania. Minimalistyczne przeszklenie oddzielające odpływ liniowy od reszty pomieszczenia również bardzo dobrze robi niewielkiemu wnętrzu.
W naszych showroomach kompleksowo urządzisz wnętrze