Pomysłowe i bardzo funkcjonalne małe mieszkanie
małe mieszkanie

Pomysłowe i bardzo funkcjonalne małe mieszkanie

Stylowe, wyróżniające się i funkcjonalne małe mieszkanie – brzmi jak absurd? Ależ skąd. Projekty architektów coraz częściej obalają mit o tym, że małe mieszkanie typu kawalerka to niewyglądająca przechowywalnia najbardziej potrzebnych do życia przedmiotów. Powiem więcej. Jak widzę takie pomysły na zagospodarowanie małej powierzchni (w tym przypadku 45 m2) przychodzi mi jedna myśl do głowy: małe jest piękne. Zapraszamy do wnętrza zaprojektowanego przez Panią Patrycję z NicaDesign.

 
Małe mieszkanie | proj. Nica Design
Małe mieszkanie | proj. NicaDesign

 

,,Prawdopodobnie to najciekawszy projekt, nad którym ostatnio pracowałam.”

Tymi słowami Pani Patrycja zaczęła swoją opowieść o mieszkaniu zaprezentowanym w dzisiejszym wpisie. Patrząc na efekt końcowy, w którym estetyka, funkcjonalność i najświeższe trendy płynnie się uzupełniają, tworząc piękną całość, nie mam nawet cienia wątpliwości, że w tych słowach kryje się choć nuta kokieterii.

 

Jak urządzić małe mieszkanie? Przedstawiamy najlepsze projekty >>

 

Funkcjonalne małe mieszkanie

Głównym zadaniem projektowym było stworzenie maksymalnie funkcjonalnej a jednocześnie przyjaznej i ciekawej przestrzeni mieszkalnej. To stanowiło na pewno dużo wyzwanie, dodając do tego jeszcze oczekiwania i poczucie estetyki klientów, a także zamysł samego projektanta. Jednakże to z najtrudniejszych egzaminów, wyciągamy najważniejsze lekcje.

 

,,Praca nad tym zleceniem pozwoliła mi na trochę inne poczucie definicji przestrzeni, gdzie funkcjonalności i wzajemność relacji: człowiek, przedmiot, otoczenie jest większym wyzwaniem ze względu na kubaturę przestrzeni, której pozorne ograniczenia skrywały ciekawe rozwiązania.”

Patrycja Nica (NicaDesign)

 

aneks kuchenny
proj. NicaDesign

 

Salon z sypialnią na antresoli

Jednym z najciekawszych rozwiązań funkcjonalnych w tym mieszkaniu jest nietypowa antresola „unosząca” się nad salonem. Wysoki sufit stworzył warunki ku temu, aby oddzielić najbardziej intymną strefę domu od dziennej, na którą składa się salon z mini aneksem kuchennym.

Sam projekt antresoli zasługuje na naszą uwagę, bowiem oprócz wysokiej funkcjonalności, wzbogaca wizualnie całą przestrzeń. Równie ciekawym zabiegiem, który stanowi wspaniały patent przy ograniczonym metrażu, jest wykorzystanie niewielkich elementów narożnika modułowego, które tworzą mini strefę relaksacyjną. Postawienie na mocniejszy kolor tapicerki a także pikowane wykończenie sprawiło, że wypoczynek pomimo dość okrojonej wersji wygląda bardzo intrygująco.

 

funkcjonalne małe mieszkanie
Mały salon z sypialnią na antresoli | proj. Nica Design

 

Mała łazienka przystrojona lastryko

Mała łazienka nie musi być nudna. Na dowód tego, że tezy przez nas stawiane nie mają nic wspólnego z wyświechtanymi frazami, prezentujemy ten projekt – ubrany w piękne, cukierkowe wręcz lastryko. To w połączeniu z zabudową stelaża miski wc w kolorze soczystego różu, daje niecodzienny i przy tym spektakularny efekt. Warto zwrócić uwagę na to, że ceramika znajduje się tylko w tych miejscach, które tego wymagają. Dzięki temu możliwe było wprowadzenie mocniejszego dekoru nawet na małej powierzchni. Całość dopełnia drewno oraz tradycyjna biała sanitarka z chromowaną armaturą.

 

Mała łazienka z lastryko | proj. Nica Design
Mała łazienka z lastryko | proj. Nica Design
Mała łazienka z lastryko | proj. Nica Design
Mała łazienka z lastryko | proj. Nica Design

 

Najbardziej rzucającym się w oczy motywem przeplatającym się przez cały projekt jest szalenie modne lastryko.

 

50 twarzy lastryko – nowe oblicze we wnętrzach

 

Małe mieszkanie
Małe mieszkanie | proj. Nica Design

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków