Projekt 200 - metrowego domu w klasycznym stylu

Projekt 200 – metrowego domu w klasycznym stylu

Z jednej strony bardzo zdefiniowany i charakterystyczny, z drugiej – z łatwością asymilujący się z innymi kierunkami i trendami – styl klasyczny. Nie bez powodu ta ponadczasowa estetyka cały czas znajduje wielu zwolenników, tym samym wypełniając swoim eleganckim sznytem i wyrafinowanym designem współczesne wnętrza. Tak też było w przypadku najnowszej realizacji pracowni OIKOI, której pewne małżeństwo powierzyło zaprojektowanie 200 – metrowego domu właśnie w tym stylu.
 
 

Wszystko na swoim miejscu

Styl klasyczny ubóstwia ład, harmonię i porządek. Nie ma prawda bytu bez najlepszych jakościowo materiałów. Rozkwita w towarzystwie perełek designu oraz starannie dobranej sztuki. Jednym słowem – jak bardzo wymagający. Nie może być tu mowy o przypadkowości, bylejakości czy przymknięciu oka na pewne niedociągnięcia. Prawa, jakimi rządzi się kierunek mający swoje źródło w starożytności, dobrze znają architekci z OIKOI a widać to w każdym metrze kwadratowym domu, który jest dziełem nie przypadku lecz ogromnej świadomości siły detalu, który oddziałuje na całość.
 
 
Kuchnia z wyspą | proj. OIKOI, zdj. Michał Zagórny
Kuchnia z wyspą | proj. OIKOI, zdj. Michał Zagórny

 

Gdy współczesny design spotyka ducha tradycji

Głównym celem było stworzenie klasycznego wnętrza w odcieniach ziemi. Szlachetne barwy występujące w projekcie, takie jak biel, złoto, zieleń czy brązy, sprawiają, że aranżacja jest jednocześnie elegancka i przytulna. Drugim ważnym punktem odniesienia były pamiątki właścicieli mieszkania, takie jak obrazy, meble wolnostojące (często antyki), zdjęcia, kwiaty itp. Aby nie utracić ich osobliwego uroku architektki postanowiły stworzyć dla nich stonowane tło. Przestronności wnętrzu dodają liczne lustra, takie jak na przykład w strefie wc. Obecne tu lustro dubluje pomieszczenie, czyniąc łazienkę gościnną optycznie większą.
 

Znajdujące się w projekcie łazienki były wyposażone w showroomie Internity Home. Cieszymy się z naszego udziału w powstawaniu tego pięknego miejsca.

 

WC | proj. OIKOI, zdj. Michał Zagórny
WC | proj. OIKOI, zdj. Michał Zagórny

 

Projekt: Oikoi
Zdjęcia: Michał Zagórny
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroom Internity Home Warszawa

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków