Projekt kancelarii adwokackiej | proj. Aleksandra Wachowicz

Projekt kancelarii adwokackiej | proj. Aleksandra Wachowicz

Dobrze urządzona przestrzeń do pracy sprzyja nie tylko efektywności. Przemyślany projekt sprawia, że praca staje się przyjemnością, a nasz wizerunek jest spójny. Otoczenie wpływa również na lepszy odbiór oferowanych przez nas usług. Jesteśmy postrzegani jako bardziej profesjonalni, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku pełnienia zawodów zaufania publicznego, jakim jest adwokat. Dobrym przykładem takiego działania jest projekt kancelarii adwokackiej zrealizowany przez architektkę Aleksandrę Wachowicz. Głównym założeniem było przystosowanie apartamentu do lokalu usługowego.

 

 

Projekt kancelarii adwokackiej

Projekt kancelarii adwokackiej obejmuje gabinet główny, gabinet na wynajem, łazienkę, wc dla Klientów, recepcję z szafą i fotelami, aneks kuchenny, przestrzeń open space oraz strefę konferencyjną, którą można otworzyć i połączyć ze strefą open space – coworkingową.

– Po połączeniu tych dwóch pomieszczeń tworzy się przestrzeń szkoleniowa. Na potrzeby szkoleń strefa została wyposażona w projektor oraz możliwość zasłonięcia kuchni przesuwnymi frontami – wyjaśnia projektantka.

 

projekt kancelarii adwokackiej
proj. Aleksandra Wachowicz Interior Design Studio

 

Po wejściu do kancelarii od razu znajdujemy się w recepcji, która jest wizytówką tego miejsca. Tuż za nią mamy przeszklony gabinet na wynajem, a obok główny, należący do właścicielki kancelarii. Został on wyróżniony czarnym kolorem na ścianach, którym pokryto również drzwi bez ościeżnic. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano jeszcze bardziej harmonijny efekt.

 

projekt kancelarii adwokackiej
proj. Aleksandra Wachowicz Interior Design Studio

 

Styl klasyczny z elementami nowoczesnymi

W całej kancelarii (oprócz łazienek i recepcji) zastosowano drewniany parkiet, który wraz ze sztukaterią, dekoracyjnym oświetleniem, detalami na meblach, klamkami oraz stylizowanymi drzwiami, nawiązuje do stylu francuskich kamienic. W aranżacji są również nowoczesne rozwiązania, takie jak składające się w harmonijkę fronty kuchenne i drzwi, dzięki którym jedno pomieszczenie może pełnić kilka funkcji, system alarmowy, monitoring oraz maty elektryczne pod parkietem, ogrzewające podłogę. W ten sposób powstało ponadczasowe wnętrze dostosowane jednak do współczesnych potrzeb.

 

Kolorystyka wnętrza oscyluje wokół stonowanych barw szarości, bieli, beżów oraz karmelowego brązu, który pojawia się w detalach. Całość otulają naturalne tekstury drewna i kamienia.

 

proj. Aleksandra Wachowicz
proj. Aleksandra Wachowicz Interior Design Studio

 

Ważnym aspektem projektu jest również oświetlenie. Równomiernie oświetloną przestrzeń uzyskano dzięki obecności neutralnych w formie i kolorze opraw natynkowych. W bardziej strategicznych miejscach, gdzie jest wymagane doświetlenie danej strefy (na przykład w recepcji, czy nad wyspą, albo stołem w kuchni, przy lustrze w łazience oraz w strefie roboczej na biurku) architektka zastosowała wyselekcjonowane oprawy oświetleniowe, których wyszukana forma podkreśla styl wnętrza. Wraz z podświetleniami LED tworzą piękne sceny świetlne, które podkręcają klimat.

 

proj. Aleksandra Wachowicz
proj. Aleksandra Wachowicz Interior Design Studio

 

Dodatkowym elementem w aranżacji, który sprawia, że wnętrze jest jeszcze bardziej dopieszczone, są wszelkiego rodzaju drapowania, na przykład zasłon oraz lamelkowe powierzchnie, które konsekwentnie powielane w różnych pomieszczeniach i formach nie tylko dekorują przestrzeń, ale też stanowią motyw przewodni projektu.

 

projekt gabinetu
proj. Aleksandra Wachowicz Interior Design Studio

 

Jak w domu

Przystosowanie apartamentu do lokalu usługowego to nie jedyne wyzwanie, przed jakim stanęła architektka. Układ apartamentu jest zaprojektowany w taki sposób, żeby w przyszłości można było łatwo go przekształcić w lokal mieszkalny. Elektryka została dostosowana do potrzeb sypialni, a jedna z łazienek jest w pełni funkcjonalna.

Efektem ,,ubocznym” takiego podejścia do projektu kancelarii adwokackiej jest fakt, że jest tu tak przytulnie jak w domu. W otwartej przestrzeni znajdziemy wyspę, duży stół oraz podświetlane półki z wyeksponowanymi dekoracjami, dzięki którym wnętrze jest bardzo ciepłe w odbiorze i panuje tu ,,zapraszająca” atmosfera. Jak zdradza architektka – po zrealizowaniu zawodowego projektu, klientka zapragnęła, aby pracownia Aleksandry Wachowicz zajęła się również projektem jej domu. Czekamy na efekty!

 

 

Projekt: Aleksandra Wachowicz Interior Design Studio
Częściowe wyposażenie wnętrza:  Showroom Internity Home

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków