Projekt małego mieszkania w centrum Krakowa (proj. DWAconcept)

Przed Wami projekt małego mieszkania zlokalizowanego w historycznym centrum Krakowa. Jak widzicie, pomimo niewielkiej powierzchni, architekci z pracowni DWAconcept znaleźli tu miejsce na wszystkie strefy funkcyjne, na jakich zależało inwestorom. Oprócz ciekawej strony wizualnej, przestrzeń imponuje niezwykłą jak na ten metraż funkcjonalnością.

 

małe mieszkanie

Projekt: DWAconcept, zdjęcia : Przemysław Kuciński niewformie.pl

 

Gdy funkcjonalność i estetyka idą ze sobą w parze

Aranżując niewielkie pomieszczenia bardzo ważna jest konsekwencja. Tutaj nietrudno o chaos, który może wkraść się w formie zbyt dużej ilości detalu czy właśnie braku sprecyzowanego planu. W tym projekcie, pomimo że na jednej powierzchni znajduje się kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia i hol, wszystko wydaje się mieć swoje miejsce.

Otwarty układ mieszkania sprawia, że jest optycznie większe. Stonowane kolory i umiarkowane operowanie barwą jeszcze bardziej harmonizuje projekt.

Na plus całego wystroju wpływają również sztukaterie, za sprawą których wnętrze zdaje się sympatyzować ze stylem klasycystycznym. Niestandardowo ułożony parkiet przełamuje tę konwencję i jest swoistym łącznikiem pomiędzy tradycją a współczesnym językiem designu.

Pomimo niewielkiego metrażu, aranżacja ma odrobinę wspólnego z luksusowymi apartamentami. Materiały, takie jak złoto, marmur czy welur doskonale podkreślają elegancki charakter wnętrza.

 

Pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach – sprawdź nasze moodboardy

 

pomysł na sypialnię

Projekt: DWAconcept, zdjęcia : Przemysław Kuciński niewformie.pl

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →