Przytulny minimalizm w 50 – metrowym mieszkaniu w Łodzi

Dziś zaprosimy Was do minimalistycznego 50 – metrowego mieszkania w Łodzi. Duet projektowy prowadzący studio 3XEL Architekci udowadnia, że umiar to wartość ponadczasowa. Wolna od niepotrzebnych rzeczy przestrzeń odwdzięcza się jej użytkownikom doskonałym komfortem. Łatwiej tu o skupienie i odpoczynek. W efekcie tak urządzone wnętrze staje się źródłem radości i satysfakcji, a dla nas – odbiorców – inspiracją na wielu różnych płaszczyznach życia. 

 

proj. 3XEL Architekci | fot. ONI Studio
proj. 3XEL Architekci | fot. ONI Studio

 

,,Prostota jest szczytem wyrafinowania”

Te słowa Leonarda da Vinci doskonale oddają charakter wnętrz urządzonych w duchu minimalizmu. W tym przypadku wyrafinowanie jest zaklęte w monochromatycznej palecie kolorów, która czerpie inspiracje z natury. Powściągliwość jest widoczna także w zastosowanych materiałach. Bazą są beżowe płytki imitujące kamień. Wraz z licznymi matowymi fakturami dają wrażenie przytulności, co nie jest tak oczywiste w przypadku minimalistycznych aranżacji. Wnętrze nie jest jednak całkowicie pozbawione dekoracji. Te, które pojawiają się w projekcie uszlachetniają go.

Centrum salonu z aneksem kuchennym jest stół, który dzięki przeskalowanemu kontenerkowi pełni rolę również wyspy a wyglądem nawiązuje do tradycyjnego biurka. Elementem wprowadzającym nowoczesny styl jest szkło ornamentowe zamknięte w drewniane ramy, idealnie komponujące się z lejałtem wnętrza. Pół-transparentne przepierzenie oddziela przestrzeń dzienną od prywatnej, gdzie oprócz sypialni jest zorganizowane miejsce do pracy. 

 

proj. 3XEL Architekci | fot. ONI Studio
proj. 3XEL Architekci | fot. ONI Studio

 

Nieoczywiste rozwiązania 

Ciekawym zabiegiem jest ściana wyłożona płytkami w stylu zellige w miejscu, w którym zazwyczaj pojawiają się szafki kuchenne. W nią został wbudowany okap, dzięki czemu projekt zachowuje czystą formę. Oprócz zabawy różnorodną fakturą, która wysuwa się na pierwszy plan w minimalistycznie urządzonych wnętrzach, możemy dostrzec dialog łagodnych obłych kształtów z prostą geometrią. Różne podejście do linii, raz czerpiące z natury, przywołujące na myśl bezpieczeństwo i relaks, innym razem mające źródło w modernizmie, buduje wspaniałe napięcie i ostatecznie wprowadza niezwykły balans

 

Wnętrze 50 – metrowego mieszkania w Łodzi to przestrzeń pół-transparentnych przepierzeń, gry świateł i cieni oraz naturalnych kolorów. 

3XEL Architekci 

 

 

Łazienka w klimacie japandi 

Łazienka jest urządzona w tym samym stylu, co cały projekt. Podstawą są beżowe płytki imitujące kamień. W formie dekoru wystąpiły cegiełki ujmujące swoją nierównomierną fakturą, pięknie reagującą na światło oraz kontrolowanymi zmianami tonalnymi, które nadają wnętrzu autentyczny charakter. 

Aranżacja zyskuje jeszcze łagodniejszy wygląd dzięki białemu wyposażeniu, symbolizującemu czystość i porządek. Architekci zdecydowali się kompaktową umywalkę Kiss od Selestio oraz miskę wc Level marki HushLab z oferty showroomów z Grupy Internity Home. 

 

 

 

 
Projekt: Justyna Ławrynowicz & Patryk Ławrynowicz 3XEL Architekci
Sesja zdjęciowa: Oni Studio 
Częściowe wyposażenie wnętrza:  Internity Home Łódź

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków