Przytulny minimalizm na 50 m.kw. | proj. 3XEL Architekci | IH - Internity Home

Przytulny minimalizm na 50 m.kw. | proj. 3XEL Architekci

Mieszkanie w łódzkim Śródmieściu zaprojektowano z myślą o potrzebach młodego mężczyzny pracującego poza domem. Całość jest minimalistyczna i jednocześnie utrzymana w kojących zmysły, naturalnych odcieniach, co sprzyja wypoczynkowi i wyciszeniu po intensywnym dniu. Za projekt mieszkania odpowiada pracownia architektoniczna 3XEL Architekci z Łodzi. We wszystkich pomieszczeniach królują naturalne materiały, ciepłe szarości i biele oraz miłe dla oka, organiczne formy. Wszystko podkreśla przemyślane oświetlenie i oryginalne elementy dekoracyjne.

 

minimalizm
proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio

 

Maksymalny efekt dzięki minimum środków

Po przekroczeniu progu mieszkania wchodzimy do jasnego przedpokoju z praktycznym stołkiem w kolorze złamanej bieli o ciekawej, opływowej formie. Podłogi pokrywa dębowy parkiet w jodełkę. W strefie dziennej, która łączy kuchnię, jadalnię i salon, znalazła się jasnoszara sofa z białym stolikiem. Wszystko to czyni ten zakątek mieszkania przytulnym miejscem sprzyjającym wypoczynkowi. Architekci postawili na minimalistyczne meble lakierowane na półmat – taka jest na przykład szafka pod telewizorem, którą urozmaicają szklane naczynia ozdobne o organicznych formach. Ukłonem w stronę natury są też dekoracje na stole w centrum strefy dziennej.

 

 

Pierwotnym założeniem dewelopera było wydzielenie kuchni. Ostatecznie jednak zdecydowano się na otwarcie całej przestrzeni, której centralnym punktem jest oryginalna wyspa z forniru w kolorze czarnego jesionu z dołączonym stołem i stylistycznie dopasowanymi krzesłami marki TON. Obiekt subtelnie, a zarazem wyraźnie wydziela poszczególne strefy. Swoistym tłem dla całej koncepcji jest jasna kuchnia, utrzymana w bielach i szarościach. Jej minimalistyczny charakter podkreślają akrylowe blaty i ryflowane fronty wiszące.

 

proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio
proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio

 

W mieszkaniu królują czyste, proste formy, nie brak mu jednak indywidualnego sznytu. Taki efekt udało się uzyskać między innymi za sprawą obrazu autorstwa Emilii Ławrynowicz, który artystka namalowała specjalnie na potrzeby aranżacji tego wnętrza. Obraz ustawiono na podłodze tuż obok sofy. Architekci zadbali o każdy detal, nie zapominając o odpowiednim designie nawet takich elementów jak grzejniki. Wybór padł na model Ritmo marki Vasco, dający możliwość konfiguracji zarówno wymiarów, jak i mocy. Duże białe grzejniki w strefie dziennej (a także w łazience) same w sobie stanowią wyrazisty element dekoracyjny. Stylistyczną kropką nad „i” są rolety na rolce – elegancka, minimalistyczna i jednocześnie funkcjonalna dekoracja okien strefy dziennej.

 

proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio
proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio

 

Prywatna oaza w centrum miasta

Jasną, wygodną sypialnię utrzymano w odcieniach bieli i beży, łącząc tu podstawową funkcję przytulnego pomieszczenia do spania z niewielką strefą do pracy. Obok dużego łóżka znajduje się mała biała szafka z krzesłem biurowym oraz naścienna lampka do czytania – również biała. Ciemnobeżowe zasłony dodają sypialni elegancji i przytulnego charakteru. Nie brakuje tu też praktycznych przestrzeni do przechowywania: w szafie i pod łóżkiem.

 

proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio
proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio

 

Stonowaną, bliską naturze kolorystykę zastosowano także w łazience, którą podzielono na strefy dzięki przemyślanemu rozplanowaniu płytek. Podłogę i ściany pokrywa gres ze wzorem i fakturą przypominającymi naturalny kamień. Z kolei na wprost wejścia umieszczono dyskretny dekor – małe połyskujące płytki o nieregularnej strukturze, wyznaczające strefę prysznicową. Wreszcie biała ceramika polskiej marki HushLab i chromowa armatura w nowoczesnym stylu nadają łazience ponadczasowy charakter.

 

 

Dzięki stonowanym i miłym dla oka barwom, materiałom i przemyślanym dekoracjom mieszkanie młodego inwestora jest ponadczasowe, daleko mu jednak do anonimowości. Wnętrza urządzono tak, aby zapewnić właścicielowi miejsce szyte na miarę, które ma być jego prywatną, kojącą oazą.

 

proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio
proj.: 3XEL | zdj.: PORA Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków