Nawet nie wiecie, co czuję publikując kolejny projekt, w którym wszelkiego rodzaju niebieskości: błękity, granaty, navy blue (zwał jak zwał) wyłaniają się na pierwszy plan. W tym momencie sama siebie nie poznaje, bowiem jeszcze do niedawna ta barwa była w czołówce najbardziej znienawidzonych przeze mnie kolorów. Co się zmieniło? Sama nie wiem. Może niebieski przestał mi się kojarzyć tylko ze stylem marynistycznym, który średnio mi leży? A może jest doskonałym przejściem pomiędzy białymi aranżacjami, które jeszcze nie dawna były top of the top, a mieszkaniami ubranymi w nasycone barwy? Jedno jest pewne – coś musi być na rzeczy… a w tym projekcie stworzonym przez biuro architektoniczne ZEN Interiors to właśnie szlachetne błękity, gdzieniegdzie przełamane głębokim granatem gromadzą się na rzeczach, które tworzą niesamowity (żeby nie powiedzieć – nieziemski) obraz wnętrza.

 

styl hampton

proj. ZEN Interiors

 

Eklektycznie i lekko

Zaprezentowany w dzisiejszym wpisie projekt niewątpliwie jest cudną reprezentacją stylu hampton, którego znakiem rozpoznawczym jest frywolne łączenie starego z nowym oraz różnych kierunków, czyli jednym słowem – eklektyzm a także zamiłowanie do niebieskiego koloru.

 

Chcesz przeczytać więcej o stylu hampton? Zajrzyj do tego wpisu >>

 

niebieski we wnętrzu

proj. ZEN Interiors

styl hampton

proj. ZEN Interiors

pomysł na sypialnię

proj. ZEN Interiors

 

Możemy odnaleźć tu głównie elementy stylu marynistycznego, francuskiego oraz industrialnego. Takie połączenie sprawia, że mieszkanie jest zarazem eleganckie i przytulne. Za elegancję odpowiadają tu detale znane z paryskich kamienic, takie jak jodełka na podłodze czy sztukaterie na ścianach. Składniki niejako już związane ze stylem hampton są dociążone smaczkami w loftowym klimacie. Jak zwykle godnie go reprezentuje chociażby czerń i rzecz jasna – oświetlenie.

 

pomysł na kuchnię

proj. ZEN Interiors

mała łazienka

proj. ZEN Interiors

 

Luz i pożądaną przytulność architektki osiągnęły, wprowadzając do wnętrza miękkie meble, tapicerowane wysokiej jakości tkaninami oraz przedmioty wykonane z plecionki rattanowej lub wiklinowej.

 

projekt salonu

proj. ZEN Interiors

 

Mała łazienka z wanną? Nic prostszego!

Warto również zwrócić uwagę na projekt łazienki, który udowadnia, że wanna przy małym metrażu wcale nie jest zbędnym luksusem. Jeśli tylko ktoś jest przekonany o jej wyższości nad prysznicem, wystarczy jedynie odpowiednia aranżacja, aby wszystko znalazło swoje miejsce i spełniało w 100% swoją funkcję bez uszczerbku na ergonomii.

 

Mała łazienka z wanną – obalamy 3 najpopularniejsze mity

 

mała łazienka z wanną

proj. ZEN Interiors

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków