Renowacja willi z lat 30 - tych na Saskiej Kępie (Katrzyna Kraszewska)

Renowacja willi z lat 30 – tych na Saskiej Kępie (proj. Katarzyna Kraszewska)

,,To już kolejny dom, który przeszedł gruntowaną renowację w moich rękach z czego bardzo się cieszę. Przywrócenie do życia tak znaczącej nieruchomości jest prawdziwą przyjemnością.” – tak o metamorfozie willi z lat 30. XX wieku, znajdującej się na Saskiej Kępie, mówi architekt wnętrz Katarzyna Kraszewska. Jej zadaniem była renowacja całego domu wraz z elewacją, dachem, ogrodem oraz realizacją zupełnie nowego wnętrza. Wiązało się to z nowym układem funkcji, nowymi instalacjami i koniecznością stworzenia domu dla 5 – osobowej rodziny, której życie toczy się wokół kuchni.

 

Główne cele w aranżacji wnętrza

Katarzyna Kraszewska stanęła przed wyzwaniem zaprojektowania 750 – metrowego domu w stylistyce ponadczasowej elegancji z nutką lat 30. minionego wieku. Pomimo, że renowacja tak ogromnej przestrzeni, która dodatkowo ma swoją unikalną, bogatą historię, wymagała ogromnego nakładu pracy, to zapewne taki projekt jest marzeniem każdego specjalisty ze świata architektury. Co więcej, inwestorzy całkowicie zdali się na profesjonalizm architekta, w efekcie dając Katarzynie Kraszewskiej wolną rękę. W rezultacie powstał bardzo rodzinny, ciepły i przytulny dom. Dużą ilość drewna i stonowaną kolorystykę przełamuje bardzo starannie dobrana sztuka nowoczesna.

 

,,Wraz z inwestorem staraliśmy się nie zakłócić pierwotnego projektu i tchnąć nowe życie w perełkę warszawskiego modernizmu. Stonowana kolorystyka, proste graficzne detale i zachowanie jak największej ilości oryginalnych elementów – to wszystko składa się na klimat tego wyjątkowego wnętrza.”

Katarzyna Kraszewska

 

Salon | proj. Katarzyna Kraszewska, zdj. Tom Kurek, stylizacja: Eliza Mrozińska, Nina Kalicka
Salon | proj. Katarzyna Kraszewska, zdj. Tom Kurek, stylizacja: Eliza Mrozińska, Nina Kalicka

 

Serce domu

Serce tego domu niewątpliwie bije w kuchni. Nie bez powodu – mieszka tu małżeństwo z trójką dzieci, które prowadzi bogate życie towarzyskie a jedną z pasji jest gotowanie. Centrum stanowi wyspa a towarzyszy jej duży jadalniany stół – taki układ aż się prosi do wspólnego spędzania czasu. Otwarta przestrzeń sugeruje, że dla gospodarzy jedną z największych wartości są relacje międzyludzkie. Bardzo domowy, ciepły klimat dopełniają drewniane meble. Elementem, na który również warto zwrócić uwagę jest piękna kuchenka w angielskim stylu.

 

drewniana kuchnia
Drewniana kuchnia | proj. Katarzyna Kraszewska, zdj. Tom Kurek, stylizacja: Eliza Mrozińska, Nina Kalicka

 

Dom zaprojektowany w każdym detalu

Ten projekt doskonale obrazuje, jak możemy korzystać z dorobku współczesnego designu i technologii, tym samym nie tracąc tak zwanego „Genius Loci” (ducha miejsca). Choć każdy zakamarek tego domu zasługuje na oddzielny komentarz, bowiem jest zaprojektowany w każdym, nawet najmniejszym detalu, ja chciałabym zwrócić szczególną uwagę na jedną z łazienek. Jej bardzo ekskluzywny charakter definiują kamienne fronty. Całość ocieplają granatowe elementy. Naszej uwadze nie może umknąć również znajdująca się tu sztuka. Ona wraz z innymi elementami dekoracyjnymi pokazuje, że łazienka może być nie tylko funkcjonalna, ale też piękna.

 

Wnętrza inspirowane majestatycznym pięknem kamienia

 

pomysł na łazienkę
proj. Katarzyna Kraszewska, zdj. Tom Kurek, stylizacja: Eliza Mrozińska, Nina Kalicka

 

Nasz udział w powstaniu tego projektu

Nasz showroom Internity Home miał swój udział w powstaniu tego miejsca. To u nas były wyposażone wszystkie łazienki. Oprócz tego z Internity Home pochodzi część oświetlenia, zasłony oraz grzejniki. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do tego projektu. 🙂

 

Projekt: Katarzyna Kraszewska
Zdjęcia: Tom Kurek
Stylizacja: Eliza Mrozińska, Nina Kalicka
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroom Internity Home Warszawa

 

Zobacz wybrane produkty z naszej oferty >>

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków