,,Cichy luksus" na Sadach Żoliborskich | proj. Osajda Studio

,,Cichy luksus” na Sadach Żoliborskich | proj. Osajda Studio

Luksus dziś to coś więcej niż posiadanie. Wartością, którą cenimy jest doznawanie emocji, będące swojego rodzaju kolekcjonowaniem przeżyć, co nie ma nic wspólnego z materializowaniem rzeczywistości. To dlatego naczelnym wyzwaniem m. in. dla architektów jest budowanie doświadczeń. Medium są oczywiście tworzone przez nich projekty, które coraz częściej przestają być krzykliwe. ,,Cichy luksus” oznacza, że otaczamy się przedmiotami najwyższej jakości, które są zgodne z wyznawanymi wartościami, rezonują z naszą osobowością oraz nie szkodzą planecie. Ważna jest również personalizacja. Aranżacje jak od kalki już dawno przestały zadowalać świadomych inwestorów. Liczy się pełne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Przykładem takiego podejścia jest 120 – metrowy dom na Żoliborzu zaprojektowany przez architekt Joannę Osajdę (Osajda Studio).

 

beżowa kuchnia
design: Osajda Studio | fot. Zasoby Studio

 

Piaskowe wnętrza

To wnętrze zostało zaprojektowane dla młodej rodziny z dwójką dzieci. Jak zdradza architektka, głównym założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni, która daje poczucie balansu i spokoju. – Klientom zależało, aby ich dom był azylem, w którym będą mogli zrelaksować się po długim dniu pracy. Wreszcie, chcieli zanurzyć się w jego kojącej atmosferze, aby wieczorami móc cieszyć się lampką wina na tarasie – mówi.

Nie bez powodu w projekcie króluje stonowana kolorystyka. Dominuje tu ciepły odcień beżu, który świetnie koresponduje z drewnem, lnem i marmurem.

 

 

Stonowana baza to idealne tło dla bardziej wyrazistych elementów, takich jak drobne meble typu stoliki, designerskie oświetlenie czy tapeta marki Arte będąca fantazją na temat menażerii.

 

sypialnia
design: Osajda Studio | fot. Zasoby Studio

 

Wędrująca czerwień

Piaskowe tony architektka przełamała mocniejszymi plamami kolorów zastosowanymi w formie detali dekoracyjnych. Czerwień, która wędruje po całym mieszkaniu, zmieniając jedynie stopień nasycenia i formę, idealnie oddaje wyjątkowe podejście do koloru architektki Joanny Osajdy. Przemyślana kolorystyka pozwoliła nie tylko na stworzenie przytulnej i eleganckiej przestrzeni, ale też jest gwarancją nienagannej harmonii.

 

Naturalne materiały, takie jak len, wełna czy drewniany fornir działają kojąco, a wyselekcjonowana kolekcja mebli, dzieł sztuki i oświetlenia wprowadza intrygującą atmosferę.

arch. Joanna Osajda (Osajda Studio)

 

beżowy salon
design: Osajda Studio | fot. Zasoby Studio

 

Ponadczasowy design projektu to zasługa nie tylko przemyślanej żonglerki kolorami ziemi. Wykorzystane szlachetne, najwyższej jakości materiały dojrzewają wraz z upływającym czasem, tworząc nowe konteksty dla przyszłych pokoleń.

 

Czystość form

Serem mieszkania jest otwarta strefa dzienna. Symbolicznym zamknięciem aneksu kuchennego jest półwysep. Architektka wygospodarowała tu miejsce na zlewozmywak. Blat jest wykonany z Corianu (materiału łatwego w utrzymaniu w czystości oraz niezwykle plastycznego), który pięknie kontrastuje z kawowymi frontami podkreślonymi delikatnymi ramkami. Dopełnieniem ich ciepłych tonów są brązowe lustra, które pojawiają się tu nieprzypadkowo. Jak wyjaśnia architekt, pionowa tafla lustra jest naklejona na komin, który nienaturalnie dzielił przestrzeń. Ten zabieg sprawił, że wnętrze wydaje się jeszcze bardziej stylowe i przestronne.

 

Pełen balans

,,Wizualną czystość” zapewnia umiar w stosowaniu dekoracyjnych form. Dyskretne złote uchwyty, elegancki marmurowy fartuch kuchenny a także kinkiet nad wyspą, to jedyne „ozdobniki”. Długie i ruchome ramię lampy Gatsby francuskiej marki Market Set z subtelnym wzorem na abażurze pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim doświetla blat roboczy. Oprawa tej samej marki wypełnia przestrzeń nad sofą, a jej liczne ramiona mogą być ustawiane pod różnymi kątami, dając ciekawe wizualnie efekty i otulając salon ciepłym światłem.

 

Zbalansowanie delikatnych i nasyconych elementów poprzez ich fakturę, wykończenie i tonację wywołuje poczucie odcięcia od miejskiego zgiełku.

arch. Joanna Osajda (Osajda Studio)

 

jadalnia
design: Osajda Studio | fot. Zasoby Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków