Segment dla rodziny 2+2 usłany błękitami | proj.: One Design

Segment dla rodziny 2+2 usłany błękitami | proj.: One Design

Dziś zaprosimy Was do domu dla rodziny 2+2 znajdującego się w segmencie. Projekt jest utrzymany w stylu nowoczesnym, jednak nie brakuje w nim wielu klasycznych odniesień, które tworzą niezwykle nastrojowy klimat. Kolorem przewodnim aranżacji jest pastelowy błękit, odważnie skontrastowany z bakłażanowymi plamami koloru. Całość otula drewno oraz złoto zastosowane w formie prostych detali dekoracyjnych. Za projekt odpowiada pracownia One Design.

 

otwarta kuchnia
proj.: One Design, fot. Pion Poziom Fotografia

 

Delikatność błękitu

Aranżacja jest utrzymana w stonowanej palecie barw. Dominujące tu biel i błękit uszlachetnia złoto oraz marmur. Przeciwwagą dla stonowanej palety kolorów są bakłażanowe krzesła w jadalni. Całość tonują szare płytki na podłodze w kuchni. Ciekawym zabiegiem są również ryflowane powierzchnie na froncie wyspy, które korespondują z formą grzejników dekoracyjnych. Przytulności wnętrzu nadaje drewno. Elementem przykuwającym wzrok jest tapeta w przeskalowane kwiaty, która wprowadza do nowoczesnego domu nutę klimatu retro.

 

otwarta kuchnia
proj.: One Design, fot. Pion Poziom Fotografia

 

Otwarta kuchnia

Życie domowników w głównej mierze rozgrywa się w otwartej strefie dziennej, która składa się z kuchni, salonu i jadalni. W całym wnętrzu rolę oświetlenia głównego pełnią minimalistyczne oprawy natynkowe. Ich nienachalny design nie tylko idealnie wtapia się w estetykę projektu, ale też pozwolił na zastosowanie bardziej wyszukanych form lamp w strategicznych miejscach, gdzie potrzebujemy skupionego światła, jak na przykład nad wyspą czy stołem.

 

biało - błękitna kuchnia
proj.: One Design, fot. Pion Poziom Fotografia

 

Salon z książkami w tle

Odrębny charakter salonu wyznacza narożnik w kształcie litery ,,L” ustawiony w centralnym miejscu wnętrza. Tym sposobem z pozycji wypoczynku możemy wygodnie oglądać ulubione filmy. Ponadto takie ustawienie pozwoliło zaaranżować domową bibliotekę na całej ścianie, co tworzy niezwykle przytulny klimat.

 

Inspirującym zabiegiem, który zrodził się tak naprawdę z potrzeby zniwelowania wady, jaką jest słup konstrukcyjny w centralnym punkcie salonu, było zaprojektowanie stylowej witrynki, która nie tylko pełni funkcje dekoracyjne, ale też służy do przechowywania zastawy stołowej.

 

salon z niebieskim narożnikiem
proj.: One Design, fot. Pion Poziom Fotografia

 

Inspirujące projekty łazienek

W domu znajduje się kilka łazienek. Wszystkie są utrzymane w spokojnej kolorystyce. Jedna z nich wyróżnia się ceramiką w innej kolorystyce niż tradycyjna biel. Architekci postawili na matowoszarą umywalkę i miskę wc polskiej marki HushLab, dostępnej w showroomach z Grupy Internity Home oraz w salonach Mo.

 

 

Druga łazienka zwraca uwagę piękną mozaiką na podłodze. Jej klasyczny sznyt podkreślają płytki imitujące boazerię. Nad nimi pojawiła się tapeta z subtelnym tropikalnym wzorem utrzymanym jednak w szarej tonacji. Elegancji wnętrzu nadają złote baterie oraz marmurowy blat z funkcjonalnymi wpuszczanymi weń umywalkami. Aranżację dopieszcza stylizowany grzejnik.

 

 

Kolejna łazienka jest na wskroś minimalistyczna. Panuje tu prostota, którą podkreśla wszechobecna biel. Jedynym kontrastującym elementem są płytki zastosowane w strefie umywalkowej – tak zwane gorseciki warszawskie. Biało – czarno wykończenie dekoru idealnie koresponduje z wystrojem a jednocześnie jego forma, choć nadal bardzo elegancka, nadaje powściągliwemu wnętrzu nieco ekstrawagancji.

 

biała łazienka
proj.: One Design, fot. Pion Poziom Fotografia

 

Projekt: One Design
Zdjęcia: Pion Poziom
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroom Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków