Siła i piękno zaklęte w prostocie | proj. LOFT Magdalena Adamus

Siła i piękno zaklęte w prostocie | proj. LOFT Magdalena Adamus

Wnętrze utrzymane w szarościach i beżach wcale nie musi być nudne! Ten projekt zrealizowany przez biuro architektoniczne LOFT Magdalena Adamus jest na to najlepszym dowodem.

Piękne połączenie nowoczesności z tradycją

,,Mniej znaczy więcej” – te trzy słowa najczęściej odnosimy do niegdyś bardzo modnego minimalizmu, który wkradł się do niemalże wszystkich stref naszego życia. Jak się okazuje, to powiedzenie sprawdza się również w innych stylistykach, a także można je odbierać wielopoziomowo. Po pierwsze, nigdy nie jest wskazany nadmiar przedmiotów. Zagracenie przestrzeni wokół źle wpływa na nasze samopoczucie i najzwyczajniej w świecie nie ma sensu. Słowa te odnoszą się również do umiaru w stosowaniu kolorów oraz wzorów. I wreszcie oznacza to, że najczęściej okazuje się, że siła tkwi w prostocie. Brak przekombinowania, powrót do sprawdzonych rozwiązań i ani krzty ślepego gnania za trendami – ten projekt taki właśnie jest.

Z drugiej strony na pewno nie można powiedzieć, że brakuje w nim świeżości i pewnych smaczków, które ostatecznie definiują charakter tego wnętrza (pojawił się tu modny marmur, płytki nad blatem ułożone w hitowy wzór chevronu i designerskie lampy od Brokis). Jednakże to elementy nawiązujące do tradycji tworzą ten projekt. Mowa o nieśmiertelnych sztukateriach, listwach dekoracyjnych zastosowanych przy sufitach, drewnianym parkiecie i witrynie znajdującej się w jadalni, która ostatecznie skradła moje serce.  Warto również zwrócić uwagę na zastosowaną zamkniętą kompozycję mebli w salonie. Mam wrażenie, że jest już nieco zapomniana przez projektantów, a szkoda, bowiem nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze stwarza idealne warunki do wspólnego spędzaniu czasu.

Jakie meble wypoczynkowe będziemy najchętniej kupować w 2018 roku? – wywiad

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków