Siła i piękno zaklęte w prostocie | proj. LOFT Magdalena Adamus

Siła i piękno zaklęte w prostocie | proj. LOFT Magdalena Adamus

Wnętrze utrzymane w szarościach i beżach wcale nie musi być nudne! Ten projekt zrealizowany przez biuro architektoniczne LOFT Magdalena Adamus jest na to najlepszym dowodem.

Piękne połączenie nowoczesności z tradycją

,,Mniej znaczy więcej” – te trzy słowa najczęściej odnosimy do niegdyś bardzo modnego minimalizmu, który wkradł się do niemalże wszystkich stref naszego życia. Jak się okazuje, to powiedzenie sprawdza się również w innych stylistykach, a także można je odbierać wielopoziomowo. Po pierwsze, nigdy nie jest wskazany nadmiar przedmiotów. Zagracenie przestrzeni wokół źle wpływa na nasze samopoczucie i najzwyczajniej w świecie nie ma sensu. Słowa te odnoszą się również do umiaru w stosowaniu kolorów oraz wzorów. I wreszcie oznacza to, że najczęściej okazuje się, że siła tkwi w prostocie. Brak przekombinowania, powrót do sprawdzonych rozwiązań i ani krzty ślepego gnania za trendami – ten projekt taki właśnie jest.

Z drugiej strony na pewno nie można powiedzieć, że brakuje w nim świeżości i pewnych smaczków, które ostatecznie definiują charakter tego wnętrza (pojawił się tu modny marmur, płytki nad blatem ułożone w hitowy wzór chevronu i designerskie lampy od Brokis). Jednakże to elementy nawiązujące do tradycji tworzą ten projekt. Mowa o nieśmiertelnych sztukateriach, listwach dekoracyjnych zastosowanych przy sufitach, drewnianym parkiecie i witrynie znajdującej się w jadalni, która ostatecznie skradła moje serce.  Warto również zwrócić uwagę na zastosowaną zamkniętą kompozycję mebli w salonie. Mam wrażenie, że jest już nieco zapomniana przez projektantów, a szkoda, bowiem nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze stwarza idealne warunki do wspólnego spędzaniu czasu.

Jakie meble wypoczynkowe będziemy najchętniej kupować w 2018 roku? – wywiad

Urządź łazienkę w wielkim stylu

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków