Spotkanie staroangielskich detali z lekkością nowoczesnych materiałów | IH - Internity Home

Spotkanie staroangielskich detali z lekkością nowoczesnych materiałów

Połączenie starego z nowym – tylko w ten sposób można było spełnić marzenie inwestorów o wnętrzu ze staroangielską duszą, bogatego jednak w nowoczesne rozwiązania. Tego wyzwania podjęła się Grupa NONO – autorska pracownia arch. wnętrz Karoliny Szyszki. Duża świadomość inwestorów w połączeniu z zaufaniem, jakim obdarzyli architektów, przyczyniły się do powstania unikatowej przestrzeni o ponadczasowym charakterze.  

 

Projekt: GRUPA NONO www.grupanono.pl | Zdjęcia: ONI STUDIO www.oni.com.pl
Projekt: GRUPA NONO www.grupanono.pl | Zdjęcia: ONI STUDIO www.oni.com.pl

 

Ze staroangielską duszą

70 – metrowe mieszkanie zlokalizowane w Krakowie zostało zaprojektowane dla pary z psem. Kształt i formę, jaką przybrało jest wyrazem osobowości właścicieli. Nie mniej ważna była funkcjonalność, którą dopasowano do ich potrzeb.

 

Mamy trochę duszę staroangielską ze słabością do Wiktoriańskich i Edwardiańskich domów z londyńskich przedmieść, ale lubimy też nowoczesne rozwiązania – często przeglądamy inspiracje starych kamienic, które za fasadą przedwojennych domów skrywają iście nowoczesny design, wprawiając nas w zachwyt – tak mówią o sobie właściciele apartamentu. 

 

Projekt: GRUPA NONO www.grupanono.pl | Zdjęcia: ONI STUDIO www.oni.com.pl
Projekt: GRUPA NONO www.grupanono.pl | Zdjęcia: ONI STUDIO www.oni.com.pl

 

Przestrzeń na życie

Niejednorodne i dalekie od katalogowej kalkomanii upodobania inwestorów dały architektom mnóstwo przestrzeni na inicjatywę projektową. Oprócz mistrzowskich połączeń barw i faktur, na uwagę zasługuje zmiana lokalizacji wejścia do sypialni, która ze standardowych drzwi przekształciła się w dwumetrowy otwór wypełniony przeszklonymi drzwiami przesuwnymi. 

 

Postawiliśmy na nietuzinkowość i unikatowość wnętrz, dlatego większość zastosowanych rozwiązań została zrealizowana na indywidualne zamówienie. Jednocześnie zadbaliśmy o to, by mieszkanie zyskało ponadczasowy klimat, dojrzewając z upływającym czasem. 

Grupa NONO

 

W aranżacji pojawiają się szlachetne materiały, takie jak drewno, stal czy szkło. Zestawienie różnych gatunków drewna z bogatymi strukturami szkła, sprawiło że mieszkanie zyskało nieoczywisty detal, który jest jego biżuterią. We wnętrzu zastosowano spokojną bazę kolorystyczną wzbogaconą o mocniejsze plamy barw, takie jak burgund w kuchni czy granat w łazience.

 

Projekt: GRUPA NONO www.grupanono.pl | Zdjęcia: ONI STUDIO www.oni.com.pl
Projekt: GRUPA NONO www.grupanono.pl | Zdjęcia: ONI STUDIO www.oni.com.pl

 

Pełne barw

W strefie wejścia najmocniejszym detalem projektowym jest lastryko, które w połączeniu z modną lamperią i lustrem o organicznym kształcie, stworzyło bardzo stylową kompozycję. Nie mogło tu zabraknąć miejsca na pakowną szafę i legowisko pupila. Kolorystycznym akcentem jest zielone siedzisko ławki, na której można wygodnie nałożyć buty. Niewielki korytarz zyskuje dodatkową przestrzeń dzięki szklanemu sufitowi. 

Po dosłownie kilku krokach znajdujemy się w sercu mieszkania. Wtem weneckie terrazzo ustępuje miejsca jodełce francuskiej. Miodowy kolor dębu nie tylko ociepla aranżację, ale też stał się przyczyną nieoczywistego dialogu, w jaki wchodzi z orzechem amerykańskim, pojawiającym się na zabudowach meblowych we wszystkich pomieszczeniach. 

 

 

W jego sercu

Ważnym czynnikiem, który wpłynął na kształt strefy dziennej, jest zamiłowanie właścicieli do przyjmowania gości. To dlatego znajdziemy tu rozkładany stół a także duży narożnik, który – swoją drogą – znów wprowadza mocny akcent koloru; tym razem wybór padł na szlachetny granat tańczący z promieniami słońca. Jednak królową wnętrza jest okazała wyspa, zawdzięczająca swój majestatyczny wygląd marmurowym spiekom, którymi została wykończona. To wokół niej rozgrywa się cała aranżacja i to również ona wyznacza strefy funkcyjne w otwartej przestrzeni.

Kuchnia przyjęła kształt litery ,,L”. Jej wyrazisty charakter stanowi triumf burgundowych frontów, którym uroku dodają mosiężne uchwyty. Wysoka zabudowa jest wykończona orzechowym fornirem. 

 

Ulubieniec architektów: płytki wielkoformatowe IH Selection

 

 

Pudrowe róże

Ciekawym elementem aranżacji jest industrialne przeszklenie prowadzące do sypialni właścicieli. Dedykowana zasłona stoi na straży prywatności, a także pozwala skupić się podczas pracy, ponieważ w sypialni wygospodarowano miejsce na strefę home office. Znajdziemy tu również garderobianą szafę a także toaletkę.

Najpiękniejszym elementem aranżacji sypialni jest ściana w kolorze pudrowego różu, idealnie korelującym z bordowym zagłówkiem. Ten barwny duet dopełnia zielone ornamentowe szkło zastosowane na oprawach oświetleniowych. Rytm wnętrza wyznaczają sztukateryjne dekoracje. 

 

 

Wbrew masowości

,,Od szczegółu do ogółu” – to określenie idealnie oddaje charakter łazienki, bowiem tu tak samo ważny jest odbiór całego wnętrza, jak i każdy jego detal. Niewątpliwym bohaterem projektu jest ręcznie wykonana szkliwiona mozaika w nasyconym grancie. Wraz z mocnym marmurem stanowi nietuzinkowe tło dla strefy umywalkowej. Całość dopełnia orzech a także mosiężne i chromowane dodatki w prostej formie. 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków