Śródmiejska oaza w minimalistycznym stylu (proj. MAP)

Śródmiejska oaza w minimalistycznym stylu (proj. MAP)

Luksusowe wnętrza już dawno przestały kojarzyć się z bogatą formą i przepychem. Nadal stawiamy na najwyższą jakość produktów, ale bez epatowania logo. Zwracamy uwagę na to czy dana marka dba o środowisko naturalne oraz chcemy poznać filozofię brandu, żeby w efekcie móc się z nią identyfikować. Inwestujemy w sztukę oraz otaczamy się przedmiotami, które rzeczywiście coś dla nas znaczą lub są niezbędne, przeciwstawiając się tym samym ślepemu konsumpcjonizmowi. Stawiamy na prostotę, ekologię i bezkompromisową jakość, dlatego też luksusowe apartamenty często są urządzone w minimalistycznym duchu. Dziś zaglądamy do jednego z nich. Autorami projektu są dziewczyny z pracowni MAP: Marta Szczepańska i Paulina Szeroczyńska.

 

proj. MAP, zdj. PION
proj. MAP, zdj. PION

 

Minimalizm nie oznacza nuda

MAP to duet projektowy z Warszawy tworzący wspólnie od ponad 3 lat na rynku polskim i zagranicznym. Jak mówią same architektki, zawsze starają się podchodzić do nowych projektów z otwartym umysłem. Według nich projektowanie to dialog pomiędzy artyzmem a funkcją, koncepcją a realizacją.

Przedstawione w dzisiejszym wpisie wnętrze doskonale obrazuje filozofię MAP. Nienaganny minimalizm powoli staje się znakiem rozpoznawczym tej pracowni.

 

,,Pracując nad wnętrzem mieszkania w Śródmieściu, chciałyśmy stworzyć spokojną przestrzeń, która jest przytulna i emocjonalna, a także naturalnie odpowiada na codzienne potrzeby mieszkańców.”

Marta Szczepańska i Paulina Szeroczyńska (MAP)

 

proj. MAP, zdj. PION
proj. MAP, zdj. PION

 

Gra kolorem

Projekt charakteryzuje się odważnym podejściem do koloru. Duże, jasne okna z widokiem na roślinność zrobiły miejsce na odważne kontrasty. Gładkie połacie zieleni, błękitu, beżu architektki zestawiły z ciemną podłogą z technicznego parkietu oraz drewnianymi akcentami w postaci blatu kuchennego i łazienkowych szafek.

Proste, spokojne formy tworzą przytulny, wyciszający klimat, co sprawia, że mieszkanie zlokalizowane w centrum aglomeracji miejskiej stanowi swoistą oazę. W takim wnętrzu na pewno łatwiej odnaleźć równowagę i przede wszystkim odpocząć od ogromnej ilości bodźców, jakich nam dostarcza duże miasto.

 

Minimalistyczny styl stanowi świetne tło dla nowoczesnych dzieł sztuki. W tym wnętrzu znajdziemy prace Karoliny Półchłopek i Łukasza Golędzinowskiego.

 

proj. MAP, zdj. PION
proj. MAP, zdj. PION

 

Część opraw oświetleniowych a także armaturę architektki z MAP zamówiły w naszym showroomie. Cieszymy się, że mamy swój udział w powstaniu tego pięknego miejsca! 🙂

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków