STUDIO//10 | proj. Mana Design

STUDIO//10 | proj. Mana Design

Nietuzinkowy projekt mieszkania, który zachwyca przede wszystkim przemyślaną aranżacją, a także spójnością. Ciekawym elementem projektu jest piękna pastelowa mięta, która idealnie współgra z elegancką sztukaterią na ścianie i dosłownie zlewa się z górnymi szafkami w kuchni. Taki zabieg sprawia, że strefa kuchenna i salon idealnie ze sobą harmonizują. Uspójniającym elementem jest także tradycyjny parkiet ułożony w jodełkę, który znajduje się zarówno w kuchni, jak i w salonie. 

Jak wiadomo, miętowy kolor idealnie łączy się ze szlachetnym złotem i ten projekt jest na to żywym dowodem. Dobrym zabiegiem było przełamanie tej słodyczy mocnymi akcentami: dywanem w chevron, geometryczną formą stolika kawowego, a także lampami nad stołem, które nawiązują do industrialnego stylu. 

Przestronności niezbyt dużemu mieszkaniu dodaje szklana ścianka działowa, która rozgranicza prywatne pomieszczenie od reszty mieszkania. Plusem płynącym z tego rozwiązania jest również doświetlenie sypialni. To pomieszczenie zachwyca nie tylko przemyślaną aranżacją. Mnie osobiście podoba się ze względu na to, że jest bardzo przytulne – tego wymagam od miejsca, w którym regeneruje siły na następny dzień. Taki efekt uzyskano dzięki wykorzystanym tekstyliom i przede wszystkim tapicerowanej ścianie nad łóżkiem (więcej o tym rozwiązaniu w poniższym wpisie). 

Tapicerowane panele ścienne – chwilowa moda czy rozwiązanie na lata?

Łazienka również nie ustępuje niczym od całego mieszkania. Jest urządzona na tej samej zasadzie, co reszta pomieszczeń. Wykorzystano ten sam piękny odcień mięty i złoto, a przełamano geometryczną, czarno – białą posadzką. Na plus aranżacji niewielkiej łazienki działa zastosowanie odpływu liniowego, który jest oddzielony od pozostałej przestrzeni przeszkleniem, a także duże lustro. 

Zobacz podobne produkty na IH

Zdjęcia: Fotomohito

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków