STUDIO//14 | proj. Mana Design

STUDIO//14 | proj. Mana Design

Przytulnie i po skandynawsku

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam wnętrze, które zachwyca przytulnością i niewymuszoną elegancją. Taki efekt udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu klasycznych materiałów, na przykład podłoga jest wykończona drewnianymi deskami podłogowymi. Dla urozmaicenia aranżacji pojawiły się pewne smaczki, które dodają mieszkaniu charakteru i sprawiają, że staje się mniej przewidywalne. Mam na myśli głównie dywany w zygzaki, oryginalną lampę podłogową, a także dużą ilość roślinności, w tym hitową monsterę. 

Urządź się w salonie po skandynawsku

Stonowana kuchnia 

Doskonałe tło dla jadalni i salonu stanowi stonowana, minimalistyczna kuchnia skąpana w skandynawskiej bieli. Jej powściągliwość wyrażona zastosowaniem neutralnej kolorystyki i prostych form pozbawionych zdobień, sprawia że znakomicie komponuje się z reprezentatywną częścią mieszkania i jednocześnie nie zakłóca aranżacji. 

Oaza prywatności 

Wartym podpatrzenia trikiem, szczególnie przy mniejszym metrażu, jest oddzielnie sypialni od reszty mieszkania przeszkleniem. Taki zabieg symbolicznie rozgranicza prywatną przestrzeń i przy okazji nie zmniejsza optycznie wnętrza, a przezroczysta ,,ściana” zapewnia dobre naświetlenie sypialni. 

Jeśli chcecie zapewnić sobie jeszcze większą prywatność, możecie zainstalować przy przeszkleniu zasłonę, która po rozciągnięciu całkowicie osłoni sypialnię. Podobną rolę spełnią żaluzje. 

Wnętrze, pomimo niewielkich gabarytów, jest niezwykle funkcjonalne i stylowe. Znalazło się tutaj pokaźne łóżko doprawione charakternymi tekstyliami i tapicerowaną ścianą, szafa wnękowa, która dzięki swojej minimalistycznej formie wygląda tak jakby była częścią ściany, a także stolik nocny, na którym oczywiście swoje miejsce znalazły kwiaty. Wiecie, że niektóre gatunki są szczególnie polecane do sypialni?

Pięć roślin idealnych do sypialni

Na uwagę zasługują również lampy, które nie tylko ozdabiają wnętrze, ale też doświetlają je. Ten kto czyta przed snem, wie jak ważne jest dodatkowe oświetlenie umiejscowione przy łóżku. 

Elegancka łazienka

Moim ulubionym pomieszczeniem w tym domu, jest łazienka. Mój zachwyt wynika przede wszystkim z nieoczywistego połączenia luksusowej marmurowej faktury na ścianie z czarno – białą podłogą. Jest to dosyć niespotykane zestawienie, ale musicie przyznać, że wygląda to niezwykle dobrze? 

Dobrze temu wnętrzu robi również duże lustro podświetlone z obu stron specjalnymi lampami, a także wysoko – połyskowy blat. Wszystko to wpływa na optyczne powiększenie pomieszczenia. Zastosowany odpływ liniowy również oszczędza miejsce i sprawia, że i tak charakterna łazienka staje się nieprzesadzona i w dobrym tonie. 

Warto zwrócić uwagę na dobrze zaprojektowane oświetlenie. Oprócz znakomicie zaaranżowanej strefy umywalkowej, w której znalazły się stylowe lampy po obu stronach lustra, znajdziemy w projekcie oprawy natynkowe, które w tego typu wnętrzach sprawdzają się najlepiej.

Jakie oświetlenie do łazienki wybrać? 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków