Stylowa aranżacja małego mieszania z antresolą | proj. KamińskaStańczak

Stylowa aranżacja małego mieszania z antresolą | proj. KamińskaStańczak

,,Prostota jest szczytem wyrafinowania” – te słowa Leonarda da Vinci spokojnie można odnieść do zaprezentowanego w dzisiejszym wpisie projektu. Wystarczy przemyślane dobranie materiałów, kolorystyki oraz maksymalne wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w danym miejscu, żeby nawet 40 – metrowe mieszkanie zachwycało aranżacją. Pamiętajcie, najczęściej to nie metraż nas ogranicza, tylko głowa.

 

Harmonia inspirowana naturą

Projekt mieszkania stworzony przez warszawskie biuro projektowe KamińskaStańczak to przede wszystkim kolorystyka inspirowana naturą. Nie ma tu ani jednej barwy, która wprowadzałaby nutę sztuczności. Tę eko estetykę podkreślają również zastosowane materiały: przede wszystkim drewno i kamień. Ponadto architekci totalnie nie ograniczali się jeśli chodzi o miękkie tekstylia, które czynią wnętrze przytulnym. Doskonałym zabiegiem było wzbogacenie aranżacji żywymi i jednocześnie nieco ,,zgniłymi” kolorami. Takimi elementami, które w rzeczy samej znajdują się w bardzo bliskim sąsiedztwie jest designerski fotel i kompaktowa sofa. W sypialni zaaranżowanej na antresoli, którą można było wygospodarować dzięki wysokim sufitom, znajduje się ogromne czerwone łóżko, które również jest kolorystycznym puszczeniem oka w stronę odbiorców.

 

Salon | proj. KamińskaStańczak
Salon | proj. KamińskaStańczak

 

Jeśli trudno Ci wybrać między stołem a wyspą, postaw na stół, który swoją formą i materiałem z jakiego jest wykonany bezpośrednio nawiązuje do wyspy. Takie rozwiązanie może nie będzie spełniało tylu funkcji, co sama wyspa, ale na pewno jest nietuzinkowym elementem aranżacji oraz symbolicznie rozgranicza strefy w otwartej przestrzeni (podobnie jak zastosowanie dwóch rodzajów podłoża).

 

Kuchnia z wyspą – rarytas dla wybranych, a może opcja dla każdego?

 

Stylowa kuchnia | proj. KamińskaStańczak
Stylowa kuchnia | proj. KamińskaStańczak

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków