Stylowe mieszkanie w stylu skandynawskim | proj. Olivkadesign

Stylowe mieszkanie w stylu skandynawskim | proj. Olivkadesign

Styl skandynawski kochamy za prostotę, funkcjonalność i jedyną w swoim rodzaju stylistykę. Mam wrażenie, że obecnie większość projektów jest tworzonych właśnie w tym duchu. Tak samo było w przypadku dzisiejszego bohatera wpisu – niezwykle stylowego mieszkania o powierzchni 165 m2. Autorką projektu dla trzyosobowej rodziny jest Anna Łozińska – Herda – właścicielka pracowni Olivkadesign. 

,,Wnętrze miało być jasne, przestronne i przytulne. Priorytetem było stworzenie wygodnego, prostego projektu, bez zbędnych dekoracji i udziwnień. Miał to być dom do mieszkania, szczególnie z uwagi na dziecko.”

Anna Łozińska – Herda (Olivkadesign)

Dom do mieszkania, czyli współczesny design 

Jeszcze do niedawna, rzeczy okrzyknięte mianem designerskich, wcale nie musiały spełniać wymogu jakiejkolwiek funkcjonalności (przykładem jest wyciskarka do soków zaprojektowana przez Starcka). Obecnie, na szczęście wszystko podąża w nieco innym kierunku. Każdy projekt, czy to chodzi o przedmiot czy dom, musi być przystosowany do potrzeb przyszłego użytkownika.

Architekt płakał jak projektował? Nie tym razem! 

Dobrym przykładem jest zaprezentowane w dzisiejszym artykule mieszkanie. Pani Ania Łozińska – Herda (projektantka) nie dość, że wsłuchała się w potrzeby przyszłych mieszkańców, to jeszcze można mówić o niezwykłej współpracy między klientem a architektem, a to bardzo ważny czynnik, który wpływa na ostateczny efekt i zadowolenie po obu stronach. 

Architektka w projekcie wykorzystała część wyposażenia z poprzedniego mieszkania. Zwraca również naszą uwagę na krzesła w jadalni. Jak zdradza, klientka chciała mieć coś starego, jakiś mebel z duszą, więc odkupiła stare drewniane krzesła. Znalazła je gdzieś w internecie i sama odnowiła zgodnie z projektem. Pomalowała na biało, miętowo i dwa zostawiła w oryginalnym kolorze, jedynie przeszlifowała i zalakierowała. 

,,Klientka chciała mieć coś starego, jakiś mebel z duszą, z historią, więc odkupiła stare drewniane krzesła, znalazła je gdzieś w internecie i sama odnowiła zgodnie z projektem. Pomalowała na biało, miętowo i dwa zostawiła w oryginalnym kolorze, jedynie przeszlifowała i zalakierowała.”

Anna Łozińska – Herda (Olivkadesign)

Aranżacja łazienki 

Łazienka również zasługuje na naszą uwagę.  Została zaprojektowana w tym samym klimacie, co reszta mieszkania, a więc króluje tu umiarkowany minimalizm charakterystyczny dla stylu skandynawskiego. Ciekawego wyglądu i nowoczesnego sznytu, dodają jej zastosowane płytki 3d firmy Baldocer Neve Satin. 

Płytki 3D, czyli pomysł na oryginalną aranżację wnętrza

Na ostateczną aranżację łazienki, wpływa również wykorzystana ceramika, czyli wanna i umywalki od Duravita (serie Happy i Vero). Produkty tej marki zdaje się są strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Duravit to łagodne kształty podążające za nowoczesnym designem, bezbłędne wyczucie barw, skandynawski puryzm oraz ponadczasowa elegancja oparta na interpretacji prostej geometrii. Produkty tego brandu są dostępne w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne. Przyjdź lub napisz do naszego specjalisty!

Zapytaj naszego specjalistę >>

Zobacz przegląd najnowszego katalogu marki Duravit!

Skandynawski puryzm - znajdź te produkty w naszych showroomach!

Projekt, zdjęcia i stylizacja: Anna Łozińska – Herda, Olivkadesign

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków