Szarości i drewno, czyli o połączeniu stworzonym na boski obraz

Prezentujemy kolejny projekt wnętrza stworzony przez biuro architektoniczne Studio Projekt. Tym razem bazę stanowią stonowane kolory, takie jak biel, szarość i grafit, gdzieniegdzie przełamane barwami z palety niebieskości w postaci dodatków. Całość ociepla drewno, które jest swojego rodzaju motywem przewodnim projektu.

 

Szary salon
proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito

 

Drewniana kuchnia sercem domu

Mówi się, że sercem domu jest kuchnia… w tym projekcie niewątpliwie. Architekci postawili na ponadczasowe drewniane meble. To sprawia, że wnętrze jest pełne przytulności i ciepła. Kontrapunktem dla drewna jest jedna ze ścian w całości zabudowana nowoczesnymi szafkami z wysoko – połyskowymi frontami w popielatym wykończeniu. To sprawia, że – jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – tradycyjna kuchnia jest zabarwiona nowoczesnym sznytem.

 

Czy wiesz, że w 2019 roku najchętniej wybieranym elementem do kuchni są grafitowe a nawet czarne fronty? Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku dużych, przestronnych wnętrz.

 

Czarna kuchnia – dla kogo?

 

drewniana kuchnia
Szaro – drewniana kuchnia | proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito

 

Focus na światło

W projekcie tego wnętrza ogromną rolę odgrywają oprawy oświetleniowe. Na tle stonowanej bazy stają się designerskimi kontrapunktami stylizacji. W związku z tym, że salon, hol, łazienka i jadalnia znajdują się na otwartej przestrzeni, zadaniem lamp, oprócz oczywistych funkcji, jest zaznaczanie obecności poszczególnych stref.

Czarny kolor opraw mocno nawiązuje do estetyki loftów. To, wraz z niektórymi elementami znajdującymi się w projekcie, takimi jak chociażby stół w jadalni czy stoliki – pomocniki w strefie wypoczynkowej, wzbogaca projekt o smaczki typowe dla stylu industrialnego. Moim zdaniem takie działanie sprawia, że mieszkanie nabiera indywidualnego charakteru i staje się jedyne w swoim rodzaju.

 

Jadalnia | proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito
Jadalnia | proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito

 

Pełna harmonia

W podobnym stylu są urządzone pozostałe pomieszczenia. W sypialni główny akcent jest postawiony na ścianę za łóżkiem, na której pojawiła się ciemna tapeta 3D. To w połączeniu z czarnym sufitem stanowi doskonały kontrast dla białych ścian i jasnych desek podłogowych. Warto zwrócić uwagę także na formę łóżka. Ten  model typu leniuch, czyli w całości tapicerowany mebel, jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych.

 

Tapety 3D, które zachwycają aksamitną miękkością

 

Projekt sypialni: Studio Projekt, zdj. Fotomohito
Projekt sypialni: Studio Projekt, zdj. Fotomohito

 

W łazienkach również znajdziemy elementy nawiązujące estetyką do całości projektu. Takie „wspólne mianowniki” sprawiają, że mieszkanie jest pełne ładu, harmonii i porządku. Strukturalne płytki w jednej z łazienek oraz te geometryczne w drugiej, świetnie korespondują z tapetą znajdującą się zarówno w salonie, jak i sypialni.

 

Łazienka z płytkami 3D | proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito
Łazienka z płytkami 3D | proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito

 

Co sądzicie o tym projekcie? Moim zdaniem jest on dowodem na to, że wnętrza utrzymane w kolorach z podstawowej palety barw, przełamane mocniejszymi akcentami z innego wybranego stylu (tu industrialnego) a także ocieplone drewnem, są ponadczasowe, to znaczy nigdy, ani się nie znudzą, ani nie wyjdą z mody. Dlatego jeśli nie jesteście przekonani do konkretnego stylu postawcie na basicową bazę, którą w zależności od potrzeb i upodobań można wzbogacać wybranym kolorem lub elementami charakterystycznymi dla obranego kierunku.

 

W naszych showroomach urządzisz wnętrza ,,od A do z” produktami z najwyższej półki  – sprawdź adresy >>

 

Szary salon | proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito
Szary salon | proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków