Szarości i drewno w domu jednorodzinnym (proj. Motyw Design)

Wielość trendów, rozwiązań i pomysłów… Każdy kto urządza swoje cztery kąty na pewno może się ze mną zgodzić, że ta różnorodność wcale nie pomaga w podejmowaniu decyzji. Bądź co bądź, z tego co obserwujemy wciąż jednym z najpopularniejszych kierunków w aranżacji wnętrz jest styl nowoczesny, w którym dominuje biel, szarość i drewno. Dziś chcemy Was zainspirować bardzo ciekawym projektem 200 – metrowego domu jednorodzinnego, za którym stoi biuro Motyw Design. Oprócz lubianego przez Was połączenia materiałowego i kolorystycznego, znajdziemy tu mnóstwo praktycznych rozwiązań. Zapraszam!

 

Surowość betonu i przytulność drewna

W najnowszym projekcie warszawskiego biura Motyw Design dominuje szarość i drewno. Tym samym mamy do czynienia z połączeniem dwóch żywiołów: surowego betonu i przytulnego drewna. Dzięki temu udało się zachować równowagę pomiędzy nowoczesnością a rodzinnym ciepłem. Całość przełamują mocniejsze tony, takie jak żółty, granat i turkus.

 

W stylu nowoczesnym podstawę stanowią stonowane kolory, takie jak szarość, biel i czerń. W roli przełamania monochromatycznego wnętrza sprawdzą się te mocniejsze, jednakże nadal pochodzące z podstawowej palety barw. 

 

Salon

proj. Motyw Design

 

Otwarcie na przestrzeń

Parter jest zaaranżowany na otwartej przestrzeni. Znajdziemy tu hol, kuchnię, salon, klatkę schodową a także jadalnię. W roli symbolicznego rozdzielenia stref funkcyjnych występują różne nawierzchnie na podłodze. W kuchni znalazły się płytki imitujące beton, natomiast w części salonowo – jadalnianej drewniane deski warstwowe marki Charme Parquet

 

Ciekawym zabiegiem jest płynnie przechodząca zabudowa kuchenna w salonową – to stanowi o spójności wnętrza. Drugim wartym uwagi elementem jest lustro stanowiące tło wyspy kuchennej, które sprawiło, że dom zyskał na przestronności.

 

proj. Motyw Design

proj. Motyw Design

 

Sypialnia z przeskalowanymi kwiatami

W głównej sypialni elementem przyciągającym uwagę jest ściana za łóżkiem, na której znalazła się tapeta Niveum od Wall & Deco. Naprzeciwko małżeńskiego łoża stoi duża szafa z lustrzanymi frontami, które optycznie powiększają pomieszczenie.

Oprócz tego architekci wygospodarowali w sypialni miejsce do ćwiczenia, na toaletkę a także domowy gabinet. Za sprawą bardzo efektownych, ale i funkcjonalnych regałów na książki, architekci oddzielili strefy znacznie różniące się od siebie przeznaczeniem. 

 

Sypialnia | proj. Motyw Design

Sypialnia | proj. Motyw Design

 

Szaro – drewniana łazienka w trzech wydaniach

W domu znajdują się trzy łazienki: pierwsza na parterze dla gości, dwie pozostałe stanowią przestrzenie dedykowane rodzicom i dzieciom. We wszystkich dominuje połączenie betonu i drewna. Całość dopełnia biała ceramika. Dzięki determinacji w wykorzystaniu materiałów i kolorów a także doświadczeniu architektów powstał projekt, w którym dominuje ład, harmonia i prostota. Za pomocą nieprzesadzonych środków wyrazu projektanci z Motyw Design wykreowali przestrzeń pełną przytulności, ale i dobrego designu. 

 

Projekt łazienka! Inspirujemy najciekawszymi rozwiązaniami

 

Łazienka rodziców | proj. Motyw Design

Łazienka rodziców | proj. Motyw Design

Łazienka dzieci | proj. Motyw Design

Łazienka dzieci | proj. Motyw Design

WC na parterze | proj. Motyw Design

WC na parterze | proj. Motyw Design

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków