Wilanowska elegancja | proj. Eg Projekt

Wilanowska elegancja | proj. Eg Projekt

Jesteście ciekawi co oprócz wzorzystych płytek znalazło się na liście marzeń właścicielki tego eleganckiego mieszkania? Jeśli tak, zapraszam do lektury!

Klasyka zawsze w formie

80 – metrowe mieszkanie znajdujące się na warszawskim Wilanowie oddano w ręce biura architektonicznego Eg Projekt. Indywidualny styl pracowni w połączeniu z jasno sprecyzowanymi potrzebami właścicieli mieszkania, przełożył się na stworzenie bardzo stylowego i eleganckiego domu. 

Głównym założeniem i zarazem prośbą skierowaną do architektów było niezagracenie mieszkania – to na tym najbardziej zależało mieszkańcom. Udało się. Wnętrze nie jest przeładowane zbędnymi dekoracjami, rekwizytami czy meblami. Jest czysto i przejrzyście. Ma swój w tym udział również zastosowana stonowana kolorystyka, gdzie barwą przewodnią jest szarość. 

Pomimo panującego tu nieprzesadnego minimalizmu, udało się uzupełnić tę monochromatyczną całość i nadać wnętrzu dynamizmu. Znajdująca się w salonie sofa w kontrastującym kolorze, miedziane lampy o różnych średnicach i kształtach wyeksponowane nad długim stołem – to między innymi te elementy dodały charakteru mieszkaniu. 

Ważnym elementem wystroju domu są sztukaterie w postaci kasetonów i listew dekoracyjnych. 

Z przymrużeniem oka

Kontrapunktem całej aranżacji jest lampa umieszczona w ozdobnej rozecie w salonie. Jak mówi sama architektka, ten zabieg jest swojego rodzaju dowcipem na temat kryształowych lamp, gdyż swoją formą i kształtem właśnie do nich nawiązuje, jednakże ta jest wykonana z małych baloników połączonym linkami ze świetlnymi ledami. Jak podkreśla projektantka, na pomysł lampy i zaadoptowania jej do salonu wpadł właściciel mieszkania.

Dopełnieniem wizerunku są szare krzesła oraz niewielka kuchnia znajdująca się tuż obok salonu. Elementem, który najbardziej przyciąga wzrok jest oczywiście oryginalna ściana nad blatem. Zamiast tradycyjnych kafelków lub popularnego szkła użyto postarzane lustra w małych formatkach tworzących układ cegiełki. Całość sprawia, że kuchnia wydaje się elegancka, przestronna oraz jasna, gdyż odbija promienie świetlne wpadające przez okno balkonowe znajdujące się tuż obok.

Stwórz podobną aranżację

Salon kąpielowy na medal

Łazienka przypominająca salon kąpielowy znajduje się za drzwiami o stalowych szprosach z mlecznymi szybkami. Dzięki temu rozwiązaniu do łazienki wpada naturalne światło, tym samym czyniąc ją jaśniejszą i przestronniejszą. Kontrastem do białych ścian jest wzorzysta podłoga pokryta cementowymi płytkami. 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków