Wnętrze w stylu modern classic dla miłośników sztuki współczesnej

Wnętrze w stylu modern classic dla miłośników sztuki współczesnej

W dzisiejszym wpisie przedstawimy niezwykły projekt domu zlokalizowanego w zabudowie szeregowej na obrzeżach dużego miasta. Jego metraż wynosi 105 m2. Architekci z Room Studio zaprojektowali to wnętrze dla pary ceniącej sztukę młodych twórców. Jak mówią, inwestorom zależało przede wszystkim na wyjątkowym charakterze mieszkania, w którym liczy się każdy detal. Dzięki temu, że dali architektom dużą dozę swobody twórczej, powstało wnętrze, które pomimo niezbyt dużego metrażu (jak na znajdujące się tu dwa piętra) zachwyca przestronnością i zastosowanymi rozwiązaniami – a o nich więcej w dalszej części artykułu.

 

Przestrzeń pełna światła i przytulności

Wejście do domu znajduje się od południa. W związku z tym architekci zdecydowali się wyburzyć ścianę dzielącą wiatrołap i salon. Dzięki temu zabiegowi wnętrze jest bardziej doświetlone a cała przestrzeń optycznie zyskała na wielkości. Dodatkowo na podłodze w przedpokoju, łazience i kuchni płytki mają ten sam wzór, co ujednolica tę niedużą przestrzeń, jednocześnie nadając jej indywidualny charakter. Pozostała część podłóg jest pokryta warstwowymi deskami w kolorze naturalnego dębu. Ciepły kolor drewna w połączeniu z szarością, czernią i bielą, sprawia że projekt jest pełen przytulności.

 

Czy wiesz, że warstwowe deski podłogowe, pomimo, że w 100% są wykonane z drewna nadają się na ogrzewanie podłogowe? To miła odmiana w porównaniu do desek litych.

 

proj. Room Studio
proj. Room Studio

 

Ponadczasowe piękno

Centralne miejsce parteru zajmuje trójstronny kominek. Przytulny i zarazem elegancki charakter wnętrza podkreślają zastosowane w projekcie wysokiej jakości materiały. Kamienne blaty, hiszpańskie płytki, dębowe podłogi i schody oraz meble robione na indywidualne zamówienie – te wszystkie elementy tworzą niepowtarzalną aurę projektu a także są gwarantem ponadczasowego i nieulegającemu wpływowi zmiennych trendów piękna.

 

proj. Room Studio
proj. Room Studio

 

Wnętrze inspirowane sztuką

Stonowane kolory we wnętrzu kontrastują z malarstwem współczesnym Krzysztofa Cichonia, dopełniając i podkreślając charakter wnętrza. Znajdujący się na piętrze gabinet pana domu jest zaprojektowany z myślą o obrazie artysty. Srebrne poroże kontrastuje z dziełem, a turkusowa ściana z podziałami współgra z formą dzieła.

 

Freelancer i jego miejsce pracy, czyli urządzamy home office

 

proj. Room Studio
proj. Room Studio

 

Strefa prywatna

Na piętrze, oprócz gabinetu, znajduje się przytulna sypialnia i odważna łazienka właścicieli. Ściany i podłogi pokrywają płytki w kolorze grafitowym. Ciekawy efekt udało się uzyskać dzięki naprzemiennemu układaniu: mat / połysk. Zabudowa meblowa nie dość, że kolorystycznie dopełnia ceramikę, to jeszcze skrywa piec i szafki na kosmetyki.

Lekkości i zarazem wyrafinowania wnętrzu dodają wielkoformatowe płytki w jasnym odcieniu. Ciekawym rozwiązaniem jest całkowicie otwarty prysznic ze szklaną ścianką subtelnie wyznaczającą strefę kąpielową. Szkło barwione na czarno nadaje łazience luksusowy charakter a pasiasta roleta i kamień na blacie dopełniają aranżację.

 

proj. Room Studio
proj. Room Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków