Wyjątkowy projekt kawalerki 30 m2 | Justyna Wasiluk - Ptaszyńska (Home And Wood)

Wyjątkowy projekt kawalerki 30 m2 | Justyna Wasiluk – Ptaszyńska (Home And Wood)

Przed Wami projekt kawalerki o powierzchni niespełna 30 mzrealizowany przez Justynę Wasiluk – Ptaszyńską (biuro projektowe Home And Wood). Sprawdźcie, jakie triki zastosowano, aby powiększyć przestrzeń nie tylko optycznie, co łączy to mieszkanie z Hieronimem Boschem oraz kto szczególnie docenił tę realizację.

Klasycznie, ale w nowoczesnym wydaniu

Małe mieszkania również mogą być niezwykle stylowe, a ten projekt jest tego doskonałym przykładem. Architektka postanowiła maksymalnie wykorzystać jego potencjał, który tkwił przede wszystkim w wysokości przestrzeni oraz lokalizacji kawalerki.

Jak przekonuje sama Justyna Wasiluk – Ptaszyńska, wysoka przestrzeń sprzyja powstawaniu niebanalnych rozwiązań. Tu zastosowano antresolę, na której zaaranżowano sypialnię i dzięki której wygospodarowano większą przestrzeń na kuchnię i łazienkę.

Mieszkanie zaprezentowane w dzisiejszym wpisie znajduje się w kamienicy z XVI wieku zlokalizowanej na Starym Rynku w Lublinie. Niesamowicie klimatyczne miejsce, naznaczone historią, zainspirowało projektantkę do wykorzystania w projekcie obrazów Hieronima Boscha, które pochodzą z podobnego okresu, co kamienica. Przypadek? Justyna Wasiluk bynajmniej nie zaprzecza.

Przedstawiony projekt został laureatem konkursu ,,Design it yourself”, który był skierowany do architektów, projektantów i blogerów. Organizator – duński producent farb i tapet Flügger – przewidział niezwykle atrakcyjne nagrody, którą miedzy innymi jest wyjazd do stolicy światowego designu na targi Design Week.

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków