Z dala od zgiełku, dom w Beskidzie Niskim – zamieszkaj!

 

Nowoczesność w krainie łagodności, czyli pomysł na rodzinny dom weekendowy poza miastem

Dom w polskich Beskidach bez przaśności i bez udawania podhalańskiej chaty, której niewątpliwie piękny styl jest okrutnie wpisywany w polski krajobraz aż po samo morze? Zamiast tego prostota, funkcjonalność i nowoczesność spójne z tradycją? Tak! Takie rzeczy zobaczymy w Beskidzie Niskim.

Projekt Dom w Beskidzie – Kwiatoń nawiązuje do prostoty łemkowskiej chyży, czyli chaty w Beskidzie Niskim, łączącej niegdyś funkcję mieszkalną i gospodarczą. Projektowana zabudowa tworzy estetyczny i kameralny zespół czterech budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni użytkowej około 116 m2 każdy. Forma architektoniczna, która łączy w sobie nowoczesność z tradycją wręcz idealnie wpisuje budynki w łagodny charakter Beskidu Niskiego, a przytulne wnętrza, których wietrzenie nie będzie zagrożeniem dla zdrowia, da schronienie uciekinierom z zanieczyszczonych polskich miast.

Dom w Beskidzie

Dom w Beskidzie

Przytulne wnętrze 

Budynek mieści trzy sypialnie i łazienkę na piętrze, na parterze pokój gościnny oraz łazienkę z sauną i salon z otwartą kuchnią. Tak! Bo w weekend rodzina chce być blisko siebie…najbliżej jak się da! Do tego poranna kawa na tarasie, wieczorem grill z widokiem na szczyty otaczających pasm Beskidu. A zimą sauna.

 

Klimatyczny barwny kominek ożywia stonowane wnętrza ale nie jest jedynym źródłem ciepła. Oprócz kominka z płaszczem wodnym do ogrzewania podłogowego, projekt przewiduje instalację klimatyzatorów z pompami ciepła powietrze-powietrze z możliwością zdalnego sterowania przez wi-fi. Brzmi jak bajka? Nie, wystarczy włączyć urządzenie zdalnie przed wyjściem z pracy w piątek, żeby wieczorem przyjechać do ciepłego domu, a w upalne dni do przyjemnego chłodu.

Kominek w salonie

Kominek w salonie

Dom w Beskidzie

Dom w Beskidzie

Dom w Beskidzie

Dom w Beskidzie

Dom w Beskidzie

Dom w Beskidzie

 

Dlaczego Beskid Niski? Bo to wciąż jeden z najmniej odkrytych terenów Polski. I chociaż opustoszały w latach czterdziestych XX wieku po akcji przymusowych wysiedleń, na nowo przyciąga jak magnes w swoje malownicze zakątki. A ponieważ jeszcze mało odkryty, to wciąż ma wiele do zaoferowania, z czego najważniejszym jest spokój i możliwość aktywnego relaksu między innymi na stoku Magury Małastowskiej, nad jeziorem Klimkówka czy w stadninie koni w Regietowie.

 

Projekt Dom w Kwiatoniu nie jest jeszcze w pelni zrealizowany, są 4 dzialki z pozwoleniem na budowę oraz powstała wizualicja domów wraz wnętrzami. Inwestycja otwarta na propozycje – kontakt zobacz Dom w Beskidzie – Kwiatoń.

 Beskid Niski, choć mało odkryty, ma właśnie teraz ogromny potencjal do rozwoju. 

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Wyposażenie łazienki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków