Złoto i miedź na warszawskiej Woli | Proj.: Modify-Architektura Wnętrz

Złoto i miedź na warszawskiej Woli | Proj.: Modify-Architektura Wnętrz

Mieszkanie na warszawskiej Woli zostało zrealizowane przez Beatę Napierałę z pracowni Modify-Architektura Wnętrz. Projekt stawia na monochromatyczną klasykę z delikatnym twistem. Biel i szarość uzupełniają nowoczesne materiały wykończeniowe, proste bryły mebli, geometryczne wzory oraz nieoczywiste złote i miedziane dodatki. Całość zachwyca czystością formy i przytulnością. Działania projektowe podjęte już na wczesnym etapie powstawania inwestycji, pozwoliły wprowadzić kilka znaczących zmian w układzie ścian oraz instalacji elektrycznych i wodnokanalizacyjnych. Kolory bieli i szarości to ukochane barwy inwestorki, dlatego musiały stać się podstawą koncepcji aranżacji.

Proj.: Modify-Architektura Wnętrz; Fot. Michał Młynarczyk

Ściana telewizyjna – najciekawsze materiały wykończeniowe!

Ściana w miedzi

Zadaniem architektki Beaty Napierały, było zaprojektowanie wnętrza lokalu o powierzchni 71m2. Ulubione kolory właścicielki, czyli szarość i biel stały się idealnym tłem do wprowadzenia prostych brył. Świetnym tego przekładem jest strefa dzienna z dużymi oknami, które jeszcze dodatkowo rozjaśniają i powiększają wizualnie przestrzeń. Aby dodać przytulności, podłoga wyłożona została panelami winylowymi o teksturze drewna. Efekt dopełniają drewniane gięte krzesła oraz wygodny szary narożnik. Dekoracyjna ścianka telewizyjna została wykonana z laminatu imitującego miedzianą, delikatnie szczotkowaną blachę. Motyw ten ciekawie przełamuje monochromatyczną aranżację, stając się centrum pomieszczenia. 

Modify-Architektura Wnętrz
Proj.: Modify-Architektura Wnętrz; Fot. Michał Młynarczyk

Praktyczny blat kuchenny

Sercem mieszkania jest kuchnia utrzymana w głównych kolorach całej koncepcji. W efekcie powstała minimalistyczna, w pełni funkcjonalna przestrzeń. Właścicielce zależało na wyposażenie kuchni w wygodny blat roboczy. Architektka z pracowni Modify postawiła na sprawdzony materiał – wielkoformatowy konglomerat. Idealnie wkomponowuje się on kolorystycznie do projektu, a jednocześnie ma też swoje walory praktyczne: jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na zarysowania, plamy i uderzenia.

Spieki kwarcowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Proj.: Modify-Architektura Wnętrz; Fot. Michał Młynarczyk

Geometryczna sypialnia

Centralnym elementem sypialni jest łóżko z efektownym wezgłowiem. Oryginalne tapicerowanie zostało poprzecinane złotymi listwami. Elementami ocieplającymi przestrzeń jest tu fornir dębowy w formie panelu na ścianie oraz szafek nocnych. Po bokach wezgłowia zastosowano poziome oświetlenie led, dające przyjemne światło, nadające nastrojowości pomieszczeniu, szczególnie po zmroku.

Tapicerowane zagłowie do łózka | Top 20 inspirujących projektów

Modify-Architektura Wnętrz
Proj.: Modify-Architektura Wnętrz; Fot. Michał Młynarczyk

Monolityczna łazienka 

Łazienka oraz oddzielna toaleta utrzymane zostały w identycznej tonacji kolorystycznej. Zastosowano tu czarną armaturę oraz podobne dodatki i efektowną geometryczną tapetę. W obydwu pomieszczeniach blaty podumywalkowe wykonano z płyt wielkoformatowych. Materiał idealnie pasujący do zastosowań w przestrzeniach kuchennych jak i w łazienkach, harmonijnie współgra z całym wnętrzem.

Modify-Architektura Wnętrz
Proj.: Modify-Architektura Wnętrz; Fot. Michał Młynarczyk
Projekt: Modify-Architektura Wnętrz
Zdjęcia: Michał Młynarczyk
Źródło:  materiały prasowe OKK PR

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków