Rewitalizacja Zabytkowych Budynków w Szwajcarii | Proj: BXB studio Bogusław Barnaś | IH - Internity Home

Rewitalizacja Zabytkowych Budynków w Szwajcarii | Proj: BXB studio Bogusław Barnaś

 

Projekt polegał na adaptacji zabytkowych budynków pasterskich w Szwajcarii, w malowniczej alpejskiej dolinie. Szukając nowej funkcji mieszkalnej dla tych dwóch obiektów architekci starali się zachować historyczne dziedzictwo. W sposób nowatorski potraktowali elementy mobilne takie jak – składany balkon i składane rolety. Zwiększają one funkcjonalność i ergonomie obiektu, jednocześnie nadają inwestycji nowatorski charakter.

Budynek mniejszy zaaranżowano jako niewielki, dwukondygnacyjny dom mieszkalny z własną prywatną wydzieloną działką na której zorganizowali taras wraz z kominkiem ogrodowym. Budynek większy przekształcony został w obiekt mieszkalny mieszczący aż trzy niezależne mikro-apartamenty, każdy z wydzieloną na działce zewnętrzną strefą prywatną będącą przedłużeniem wnętrza mieszkalnego oraz strefą wspólną na tarasie z kominkiem ogrodowym. 

Aranżując wnętrza tych historycznych obiektów architekci kierowali się zasadą ergonomii przestrzeni wewnętrznej, ale również uwarunkowaniami zewnętrznymi – nasłonecznieniem i osiami widokowymi ukierunkowanymi na przepiękną, malowniczą dolinę alpejską. Budynek większy rozbudowany został w strefie podziemnej piwnicy, zwiększając przestrzeń użytkową. W dobudowanej części umiejscowiono salon kąpielowy z sauną. Przestrzeń ta została wyposażona w studnie świetlną. 

Aranżując przestrzeń zewnętrzną staraliśmy się wpisać w charakter miejscowości i topografię terenu, wykorzystując otwarcia widokowe z poszczególnych przestrzeni rekreacyjnych – BXB studio Bogusław Barnaś

Rewitalizacja Zabytkowych Budynków w Szwajcarii
Rewitalizacja Zabytkowych Budynków w Szwajcarii
Rewitalizacja Zabytkowych Budynków w Szwajcarii

Rewitalizacja Zabytkowych Budynków w Szwajcarii

Projekt: BXB studio Bogusław Barnaś

Lokalizacja: Rossa, Gryzonia, Szwajcaria

Zespół: Bogusław Barnaś, Bartosz Karwat, Urszula Furmanik

Data: 2020-2022

Zapytaj // naszego eksperta

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków