Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie | Proj: Studio4Design | IH - Internity Home

Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie | Proj: Studio4Design

Klimatyczny dom znajduję się na przedmieściach Krakowa. Wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o dużej rodziny z psem i trzema kotami, która kocha spędzać czas razem. Architekci z pracowni Studio4Design zaprojektowali cały parter: duży salon połączony z kuchnią oraz jadalnią. Cała ta przestrzeń to aż 75 metrów kwadratowych.

Inwestor potrzebował przytulny „kącik” w salonie, gdzie cała rodzina może spędzać długie wieczory razem. W tym celu strefa dzienna został zaprojektowany z dużym wygodnym narożnikiem i dwoma fotelami z widokiem na ogród. Ogromne okna dają wrażenie, że siedzimy na łonie przyrody. Szczególnie zimą, kiedy wokół widzimy czystą, śnieżną biel a obok tli się kominek. 

Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie

Życzenia Inwestora były dość oryginalne. Z jednej bowiem strony preferowane były ciepłe kolory i naturalne materiały lecz pozytywna energia rodzinny wymagała również akcentów, które dodają więcej życia. Stąd powstał pomysł na mocny akcent w postaci krzeseł w jadalni oraz kolorowych fotelach w salonie.

Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie

Podłoga również zaskakuje. Na całym parterze zostały położone drewnopodobne  płytki o różnych wymiarach a w kuchni pojawiają się kolorowe heksagony , które dopełniają wnętrze niebiesko-piaskowymi odcieniami. Aby nadać spójności w  aranżacji jadalni i strefy wypoczynkowej na ścianach użyto  naturalnej cegły.  

Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie

W projekcie kuchni został przemyślany każdy detal: od funkcjonalności do użytych materiałów. Blat o odważnym wzorze kamienia. Piękny jego wzór przyciąga uwagę i idealnie komponuje się z drewnianymi meblami oraz cegłą. Całości dopełnia oświetlenie: od standardowego oświetlenia pod szafkami i opraw sufitowych do dekoracyjnych lamp w stylu loft nad barem.

Sypialnia została zaprojektowana w niestandardowy sposób. Przestrzeń do spania została umieszczona pod oknem tak, aby w nocy widzieć rozgwieżdżone niebo leżąc na łóżku. Na zamówienie został wykonany podest na materac. Cała przestrzeń jest bardzo funkcjonalna mimo, że zrezygnowano ze standardowych szaf do przechowywania.

Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie

Aranżacja łazienki jest spójna z sypialną, która jest prosta, minimalistyczna w formie i i kolorach. Duże płytki o przyjemnej fakturze dodają ciepła pomieszczeniu, wygodna wanna zachęca, aby się zrelaksować. 

Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie
Rustykalna klimatyczna nuta w nowoczesnej odsłonie

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków