Wnętrze 60 metrowego mieszkania zostało zaprojektowane dla 40-letniego kawalera, zapalonego żeglarza i podróżnika oraz (hobbystycznie) aktora reklamowego. Jest to dwupoziomowa otwarta przestrzeń z wydzielonymi łazienkami i garderobą. Można śmiało nazwać mieszkanie luksusową, dwupoziomową kawalerką. Zasadniczo jedyne pełne drzwi prowadzą do dolnej łazienki oraz niewielkiej garderoby. Architektce Natalii Jagiełło zależało na stworzeniu spójnej całości, lekko industrialnej lecz w eleganckim stylu przestrzeni.
W projekcie architekt zastosowała paletę ciepłych szarości z zielonym pigmentem, która została urozmaicona rdzawymi detalami w postaci łóżka i krzeseł. Podłoga miała tworzyć dla wnętrza jednolitą bazę w tonacji jaśniejszych ścian. Wyraźnie akcenty to drewniane detale dąb zabarwionym na orzech.
W apartamencie nie brakuje czerni i antracytów, ale to głównie w postaci metalowej konstrukcji schodów, elementów oświetlenia, kamiennych blatów czy dekoracji okiennych. Stylizując przestrzeń projektantka dodała oliwkowe detale, które podbiły zielony pigment w zastosowanych we wnętrzu szarościach. Dlaczego takie kolory? Szarości o zielonym zabarwieniu nie są tak oczywiste i chłodne jak tradycyjne typu NCS S 2000N. Dodatkowo świetnie korespondują z rdzawymi i oliwkowymi detalami. Mimo że wnętrze jest wyraźnie męskie i lekko industrialne zależało na odbiorze całości jako przytulnej i klimatycznej przestrzeni.
W projekcie znajduje się kilka ciekawych elementów, np. tzw „trap” który prowadzi od antresoli do ściany klatki schodowej. Klient jako zapalony żeglarz chciał wprowadzić taki akcent raz ze względów estetycznych, dwa z praktycznych (chodzi głównie o dojście do okna na klatce schodowej). Na pewno warta uwagi jest metalowa konstrukcja schodów, która na życzenie Inwestora została wykonana z szerokich stalowych płaskowników. Jest to bardzo ciekawy detal.
Kolejnym wystrzałowym pomysłem właściciela mieszkania było zastosowanie designerskiego koła sterowego, które posiadał w swojej kolekcji. Architekta Natalia Jargiełło znalazła dla niego miejsce na antresoli, nad łóżkiem. Na przeciwległej ścianie znajdują się kute lampy z Aromas Del Campo o podobnej formie co koło nad łóżkiem.
W relatywnie niewielkiej przestrzeni apartamentu udało się znakomicie wkomponować garderobę, pralko-suszarka została zabudowana w szafce umywalkowej w dolnej łazience.
Postaw na piękny design
Łazienka „Master” na piętrze jest otwarta na sypialnię i znajduje się za przeszklonymi, industrialnymi drzwiami. Na ciężkich zabudowach meblowych projektantka zastosowała ten sam kolor co na ścianach, żeby nadać im lekkości i trochę schować. Klient jest odważnym człowiekiem, dlatego też łazienka Master nie licząc szklanych drzwi jest otwarta na sypialnię.
Wybierz do swojej stylowej łazienki
Projekt: Think White Natalia Jargiełło
Zdjęcia: Martyna Soul Studio
Zobacz // próbki i ekspozycję