Styl scandi w nieoczywistej odsłonie | Mieszkanie projektu Na Antresoli

Podobno Polacy znudzeni są monochromatycznym scandi, który powoli, ale wyraźnie, wypierany jest przez barwny eklektyzm. Jednak styl scandi, stylowi scandi nie równy, a architektki z biura Na Antresoli pokazały w swojej realizacji, nieznaną i nieoczywistą stronę tego kierunku. Zaprojektowane przez nie mieszkanie, choć od razu nawiązuje do znanej stylistyki, posiada elementy, przywodzące na myśl klimat dzikiej plaży. Poznajcie interpretację stylu scandi, zaproponowaną przez niezwykle kreatywny zespół Na Antresoli. 

Proj. Na Antresoli, Fot. Agata Piątkowska Fotograf

Strefa dzienna w klimacie dzikiej plaży

Mieszkanie projektowane przez biuro Na Antresoli znajduje się we Wrocławiu i posiada powierzchnie około 88 m2. Małżeństwo, które jest właścicielami lokalu, chciało, by wnętrze było utrzymane w klimacie skandynawskim i posiadało otwartą przestrzeń. Jednocześnie byli gotowi na propozycje oryginalnych rozwiązań, z których znane są architektki. Otwarta przestrzeń została uzyskana po zlikwidowaniu jednego z pokoi, dzięki czemu powstała duża i bardzo jasna, strefa dzienna. Część jadalniana jest subtelnie oddzielona od salonu, przepierzeniem ze sklejki, które jednocześnie spełnia funkcję strefy RTV. 

W salonie zawisł abstrakcyjny obraz autorstwa Krzysztofa Cichonia (Cichon Paintings). | Proj. Na Antresoli, Fot. Agata Piątkowska Fotograf

Strefa dzienna – jak ją urządzić | Najciekawsze projekty architektóW

Przepierzenie ze sklejki oddziela salon od jadalni, a jednocześnie służy jako strefa RTV. | Proj. Na Antresoli, Fot. Agata Piątkowska Fotograf

Strefę dzienną wypełnia łagodna kolorystyka oraz chłodny odcień drewna. Liczne powierzchnie pokryte sklejką, a także parkiet o piaskowym odcieniu, powodują, że wnętrze przywodzi na myśl nadmorskie domki, ukryte wśród dzikich plaż. W klimat ten wpisuje się również prosty, drewniany stół jadalniany z ławami zamiast krzeseł. 

Morska odsłona łazienki

Łazienka jest wyrazem zainteresowania inwestorów innowacyjnymi rozwiązaniami, dlatego w strefie prysznica pojawiła się tapeta marki Wall and Deco z serii Wet System. Dodatkowo ścianę, do połowy jej wysokości pokrywa beton, tworząc bardzo oryginalną lamperię. Tapeta ze wzorem przedstawiającym podwodną roślinność oraz wykorzystanie akcentu barwnego w postaci szaro-zielonego, tworzą morski klimat wnętrza. Został on podkreślony również, za sprawą otwartej przestrzeni, osiągniętej dzięki zastosowaniu prysznica typu Walk-in, wydzielonego cienkim szkłem, co spowodowało zatarcie jego granic. Dodatkowo zastosowano duże tafle luster, a ich umieszczenie na przeciwległych ścianach spowodowało efekt tunelu, który wprowadził do wnętrza głębie i jest ciekawym zabiegiem wizualnym.

Tapeta w łazience? Challenge przyjęty!

Proj. Na Antresoli, Fot. Agata Piątkowska Fotograf

Tapety Wall & Deco z linii Wet System dzięki specjalnej technologii produkcji radzą sobie ze specyficznym mikroklimatem panującym w łazience. Innowacyjna technologia wykonania nadruku oraz dodatkowa powłoka ochronna zabezpiecza włókno tapety przed wilgocią i strumieniem wody. Tapety z serii Wet System składają się z gruntu, specjalnego kleju montażowego, włókien technicznych i powłoki zabezpieczającej. Dzięki temu są odpowiednie do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach oraz są odporne na bezpośrednie działanie wody, dlatego śmiało możemy ich używać nad wanną czy pod prysznicem.

Styl scandi w sypialni

Sypialnia to ukłon w stronę klasycznego scandi, gdzie postawiono na ograniczenie przedmiotów oraz spokojne barwy, sprzyjające relaksowi. Zabudowa szafy, stapia się z powierzchnią ścian, co pozwoliło na stworzenie dużej przestrzeń do przechowywania, bez ingerencji w minimalistyczny charakter wnętrza. Jedynie łóżko nawiązuje do plażowego klimatu, który panuje w strefie dziennej. Czarne kinkiety idealnie spełniają funkcję lampek nocnych, oszczędzając miejsce na niewielkich szafkach przy łóżku. 

Proj. Na Antresoli, Fot. Agata Piątkowska Fotograf

Jak zaaranżować sypialnię zgodnie z najciekawszymi trendami?

Styl scandi, stylowi scandi nie równy

Kiedy już myślicie, że styl scandi się zdewaluował, a monochromatyzm i północny chłód w aranżacji wnętrz Was znudził, spójrzcie na mieszkanie zaprojektowane przez Na Antresoli. Architektki udowodniły, że każdy styl można nagiąć do swoich potrzeb, jednocześnie pozostawiając elementy znamienne dla jego etymologii. Wrocławskie mieszkanie przywodzi na myśl klimat dzikiej plaży, oazy spokoju i relaksu z podmorską łazienką. Aż słyszy się szum fal…

Proj. Na Antresoli, Fot. Agata Piątkowska Fotograf

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków