Stylowe mieszkanie wakacyjne w Gdyni | Desing: Paulina Fiodorow Mały Wielki Projekt | IH - Internity Home

Stylowe mieszkanie wakacyjne w Gdyni | Desing: Paulina Fiodorow Mały Wielki Projekt

Mieszkanie 60 metrowe w Gdyni zostało zaprojektowane przez architekt Paulinę Fiodorow prowadzącą autorską pracownię Mały Wielki Projekt. Mieszkanie składa się  z otwartej kuchni na salon, sypialni, gabinetu oraz przestronnego holu i łazienki. Wewnątrz można znaleźć połączenie kilku stylów, eklektyczne wnętrza z nieco klimatem kolonialnym. Inwestorka bardzo lubi podróże, a wnętrza czerpią inspiracje z różnych kultur.

Kuchnia w kolorze taupe

W kuchni minimalistyczne szafki w kolorze taupe zostały zestawione z jasnym naturalnym drewnem oraz wzorzystymi płytkami podłogowymi, których motyw również powtarza się w holu. Przestrzeń kuchenna od salonu została podzielona stołem, przy którym znajdują się cztery krzesła, a nad stołem zawisła lampa w industrialnym stylu w kolorze srebrnym. Obok stoi duża lampa reflektorowa. Te dwie lampy nawiązują do nadmorskiego stylu.

Strefa dzienna

Salon został urządzony w komfortowych i przytulnych ciepłych odcieniach szarości. Na oknach zamontowano drewniane żaluzje, które wnoszą dodatkową atmosferę ciepła do wnętrza mieszkania.

 

Eklektyczny hol

Deska podłogowa merbau wraz z żaluzjami umieszczonymi na panelach przesuwnych i czerwoną cegłą stanowi wyraźny akcent kolorystyczny w mieszkaniu. Dobrze komponuje się z kolorem taupe zabudowy meblowej kuchennej i ścian ze sztukaterią.

Sypialnia

Urocza sypialnia, w której na środku postawiono duże i komfortowe łóżko. Na uwagę zasługują wyjątkowe, ręcznie wykonane lampy ceramiczne, oraz tapeta. Wybór padł na motyw z małpkami i roślinnością, która bardzo dobrze kolorystycznie wpasowała się w wystrój całego wnętrza. Idealna strefa wyciszenia z miękkimi tkaninami, oraz zasłonami z blackoutem.

Intrygującym pomysłem wydaje się być także niewielka toaletka umieszczona w narożniku, wyposażona w mini szafeczkę z szufladami. Czarne lustro o łukowej ramie optycznie powiększa przestrzeń sypialni, która dzięki dużym oknom i starannej aranżacji jest jasna.

Klasyczna łazienka

W łazience zdecydowano się na prysznic. Ta część łazienki jest przestronna i funkcjonalna. Na podłodze zainstalowano klasyczne biało-czarne płytki, w strefie prysznicowej na ścianie wykorzystano płytki zellige, a w okolicach umywalki umieszczono bardzo dekoracyjny wzór wokół lustra.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków