Świąteczny cud | Efekt 5-cio dniowej metamorfozy 100-letniego domu

Świąteczny cud | Efekt 5-cio dniowej metamorfozy 100-letniego domu

Poniemiecki dom o ponad 100-letniej metryce, cztery pary rok i pięć dni – tyle potrzeba, by marzenie przekuć w rzeczywistość. Patrząc na rezultaty tego wyzwania można mieć wrażenie, że to prawdziwy świąteczny cud. Jednak z pewnością pomogła tu pasja do tworzenia pięknych aranżacji i determinacja w spełnieniu marzenia o polskim domu w angielskim klimacie. Karolina, która prowadzi profil instagramowy @pani_z_wilka, przedstawiła na nim efekty metamorfozy, niedawno zakupionego domu na Śląsku. Jest klimatycznie, urokliwie, sentymentalnie z dużą ilością bieli, różnorodnych tekstur i prawdziwymi skarbami vintage. Wszystko to ubrane w subtelne dekoracje, inspirowane naturą i stylem skandynawskim, które nadają świąteczny klimat. Zapraszamy na inspirujące odwiedziny domu, rodem ze świątecznej pocztówki. 

Dekoracje świąteczne 2020 | Top 4 najpopularniejszych trendów

Efekty metamorfozy 100-letniego domu
Efekt metamorfozy 100-letniego domu. | Źródło: @pani_z_wilka

Nieoczekiwana zmiana planów

Karolina mieszkała kila lat pod Warszawą, lecz jej miłość do Anglii skłoniła ją do podjęcia decyzji o przeprowadzce do, jak sama mówi, najpiękniejszego kraju na świecie. Jednak obecna sytuacja, jak i Brexit, pokrzyżowały plany całej rodziny o spędzeniu świąt na wyspie. Natomiast Karolina nie miała zamiaru rezygnować ze swojego marzenia i postanowiła stworzyć małą Anglię w Polsce. Padło na Dolny Śląsk i okolice Świeradowa Zdroju – regionu z oryginalną architekturą i wyjątkowymi krajobrazami, które przypominają Karolinie i jej mężowi (Brytyjczykowi), ukochaną Anglię. Dwa miesiące i 30 obejrzanych domów później, udało się trafić w dziesiątkę. To była miłość od pierwszego wejrzenia, gdyż po 10 minutach wizytacji rodzina zgodnie stwierdziła: „to ten”.

Metamorfoza starego domu | Jak stworzyć rodzinne ranczo w stylu polishboho

Efekty metamorfozy 100-letniego domu
Jadalnia przed i po | Źródło: @pani_z_wilka

Wzorzysta tapeta z motywem kwiatowym połączona z boazerią, wprowadza klimat angielskiego domku na wsi. 

Wszystkie ręce na pokład

Pełna mobilizacja Karoliny, jej rodziców i męża pozwoliła na dokonanie cudu w jedyne pięć dni. Metamorfoza objęła salon, kuchnię, łazienkę i hol (cztery pokoje na piętrze czekają na swoją kolej). Podczas, gdy mąż Karoliny malował ściany na biało, ona przyklejała tapety, tata układał boazerię w kuchni, a mama szyła zasłonki na kuchenne szafki i dzielnie karmiła całą ekipę. Okazała się, że pod wzorzystą wykładziną kryję się drewniana podłoga. Po pomalowaniu na biało wygląda jak wyjęta z angielskiego cottage house. Karolina skromnie podsumowuje, że efekt końcowy zawdzięcza białej farbie, trzem pełnym bagażnikom dodatków oraz meblom pozostawionym przez poprzednich właścicieli, które dostały drugie życie. Jednak nie można tutaj pominąć ogromu pracy i zaangażowania całej rodziny oraz świetnego stylu Karoliny.

Styl angielski – pomysłów na nadanie wnętrzu brytyjskiej elegancji

Kuchnia po metamorfozie | Źródło: @pani_z_wilka

Dom z historią i potencjałem

Śląski dom, który przypomina Karolinie angielską architekturę, urzeka pięknymi łukami okalającymi okna, niesamowitą stolarką drzwiową zachowaną w idealnym stanie, drewnianymi podłogami, a przede wszystkim cegłą, z której w całości wykonany jest budynek. Przedstawiony na zdjęciach efekt jest tymczasowy. Cała elektryka, centralne ogrzewanie i instalacja sanitarna będą wymieniane w marcu. Jednak rodzina bardzo chciała już tu zamieszkać i spędzić święta. Marzenie o domu z historią zostało spełnione. Natomiast my bacznie będziemy śledzić profil instagramowy Karoliny w oczekiwaniu na kolejne etapy metamorfozy. Oczywiście Wam też polecamy go odwiedzić.

Karolina dała drugie życie meblom, pozostawionym przez poprzednich właścicieli. Zestawy w ciemnym drewnie na wysoki połysk, świetnie współgrają z białym tłem i współtworzą wyjątkowy klimat wnętrza. 

Efekty metamorfozy 100-letniego domu
Salon po metamorfozie | Źródło: @pani_z_wilka

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków