Topiel N°18 mieszkanie w sercu malowniczego Powiśla | Proj: Maja Kułakowska | IH - Internity Home

Topiel N°18 mieszkanie w sercu malowniczego Powiśla | Proj: Maja Kułakowska

Prezentowane 46 metrowe mieszkanie znajduje się w dość interesującej części Warszawy, a mianowicie na Powiślu przy ulicy Topiel. Nowo powstały nowoczesny budynek znajduje się w sąsiedztwie zabudowy pierzejowej. Budynki te są w stylu modernistycznym, pięciokondygnacyjne, bez windy i wpisane do gminnej ewidencji zabytków.

Natomiast Topiel N°18 to nowa inwestycja prestiżowego apartamentowca, który został zrealizowany w samym sercu malowniczego Powiśla. Ekskluzywną inwestycję, w której znajdują się zaledwie 42 apartamenty, wyróżnia unikalny projekt architektoniczny, wysoka jakość wykończenia budynku oraz przestrzeni wspólnych, a także liczne udogodnienia dla mieszkańców. Szlachetny charakter inwestycji idealnie koresponduje z wyjątkowym klimatem dzielnicy.

Warszawska dzielnica Powiśle zmieniła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat w okolicę modną i dość ekskluzywną. W zaprojektowanym budynku żaden element nie został użyty przypadkowo. Na elewacjach domu pojawia się kilka różnych materiałów wykończeniowych – jak płyty dekoracyjne z elementami naturalnych kamieni, stop metalu w kolorze złotym, beton architektoniczny ze zdobieniami oraz rzadko spotykany w architekturze terazzo.

Otwarta przestrzeń

Wnętrze mieszkania w tym pięknym apartamentowcu zostało zaprojektowane przez architekt Maję Kułakowską z pracowni skadi.projekt. Aranżacja przestrzeni przeznaczonej na wynajem nawiązuje do architektury budynku. Wykorzystano połączenie betonu architektonicznego z terazzo, z dodatkami złota i drewnianymi lamelami. Jest elegancko i bardzo funkcjonalnie. Mieszkanie składa się z kuchni otwartej na salon i jadalnię, sypialnię, przestronnego holu, łazienki i loggi.

Klasyczne szare szafki w kuchni ze złotymi uchwytami idealnie wpisują się w koncepcje eleganckiego mieszkania. Nowoczesną powierzchnię blatów i ścian, podkreśla szara przecierana płytka. Wybór tej samej płytki wprowadza idealny ład we wnętrzu. To miejsce w kuchni, które szczególnie narażone jest na trudne do usunięcia zabrudzenia, dlatego świetnie sprawdza się tu gładka powierzchnia oraz taka, którą łatwo utrzymać w czystości. Między innymi z tych właśnie powodów gres wielkoformatowy jest często wybieranym rozwiązaniem przede wszystkim na ściany i blat.

Projekt Maja Kułakowska foto: Artur Glinka
Projekt Maja Kułakowska foto: Artur Glinka

W całym mieszkaniu ciepła dodaje piękna, klasyczna deska podłogowa Charme Parquet B4 ułożona w jodełkę francuską. To elegancja w czystej postaci. Wyróżnia się zastosowaniem materiałów wysokiej jakości oraz perfekcyjnym wykończeniem. Świetnie wpasowuje się tu w aranżację wnętrza, a podłoga ułożona w ten wzór jest ponadczasowa. Przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu doskonale rozjaśniają pomieszczenie zarówno w słoneczne, jak i w pochmurne dni.

Projekt Maja Kułakowska foto: Artur Glinka

Ściana w salonie za szarym narożnikiem została wykończona tapetę Arte z kolekcji Lucky O’s. Tapeta jest fornirowana. Wzór nazywany Seigaiha to jeden z najbardziej popularnych tradycyjnych japońskich wzorów. Nachodzące na siebie półokręgi symbolizują fale na morzu. W Japonii ten wzór to symbol niekończących się możliwości, szczęścia, siły i mocy. Wnętrze oczarowuje znakomitą kompozycją produktów wysokiej jakości tworząc piękny i funkcjonalny obraz wnętrza.

Bardzo ciekawym trikiem aranżacyjnym jest ukryte przejście do pralni, które znajduje się w garderobie w holu. Ważnym elementem wystroju tego eleganckiego apartamentu jest beton architektoniczny. To efektowne i trwałe wykończenie ściany. W tym nowoczesnym mieszkaniu zastosowany został na całą ścianę salonu i holu, łącznie z powierzchnią drzwi o ukrytej ościeżnicy.

Szarości i granat

Łazienka stanowi koncept, który jest spójny z resztą mieszania. Granat jest tu kolorem, który fantastycznie współgra z wszelkimi fakturami oraz z szarym terazzo. Rewelacyjnie koresponduje z elementami złota, jak baterie czy rama lustra. Architekta do projektu łazienki wybrała ceramikę oraz armaturę polskiej firmy Hushlab.

Projekt Maja Kułakowska foto: Artur Glinka
Projekt Maja Kułakowska foto: Artur Glinka

 

Maja Kułakowska skadi.projekt – architektka tworzy wnętrza ponadczasowe, pełne światła, oparte na naturalnych, szlachetnych materiałach i minimalistycznej palecie kolorów. Wnętrza funkcjonalne, gdzie forma podąża za funkcją.  Najważniejsze są jednak potrzeby klienta, jego marzenia i wymagania, dlatego stara się być elastyczna i otwarta na nowe style i pomysły projektowe. Zapraszamy do biura projektowego skadi.projekt!

 

Wnętrze zostało wyposażone w salonach Internity Home.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków