Trendy we wnętrzach 2024: Przegląd z perspektywy Moniki Bronikowskiej, współwłaścicielki Hola Design | IH - Internity Home

Trendy we wnętrzach 2024: Przegląd z perspektywy Moniki Bronikowskiej, współwłaścicielki Hola Design

Niekwestionowanym mistrzem stylu, trwale obecnym i ponadczasowym we wnętrzach pozostaje natura. Wnętrza utrzymane w duchu naturalnych, trwałych materiałów, takich jak drewno, kamień czy ekologiczne tkaniny, będą kształtować nowe przestrzenie w najbliższych miesiącach. Nie jest to tylko trend sezonowy, ale wyraz harmonii z otaczającym nas światem, który nieprzemijająco wtapia się w modę wnętrzarską.

Foto: Yassen Hristov

Quiet Luxury

W świecie designu zyskuje na znaczeniu trend quiet luxury – subtelny luksus, którego kluczowymi elementami są: doskonały projekt, minimalizm i najwyższa jakość. Wnętrza odznaczające się prostotą, elegancją i funkcjonalnością, kierując uwagę od efemerycznych trendów ku trwałym wartościom.

Foto: Yassen Hristov

W tym roku możemy spodziewać się również powrotu do korzeni za sprawą stylu old money. Inspirując się klasyką i niewymuszoną elegancją, wnętrzarze będą tworzyć przestrzenie odzwierciedlające nie tylko nasze gusta, ale także szacunek dla dziedzictwa. Potwierdza się tym samym „złota” zasada, że zawsze warto odnieść się do wielkich mistrzów, historii i naturalności, zanurzyć się choć na chwilę w atmosferze przeszłości, aby stworzyć wysokiej jakości wnętrza.

Foto: Yassen Hristov
Foto: Yassen Hristov

Szczególnie fascynujący jest rozwój rynku sztuki w Polsce, odzwierciedlający się w rosnącej świadomości klientów i inwestycjach w sztukę młodych twórców. Wybierając dzieła, które rezonują z naszymi uczuciami, nadajemy naszym wnętrzom niepowtarzalny charakter, jednocześnie inwestując w przyszłość naszych najmłodszych entuzjastów sztuki. Doskonały przykład, jak zgrabnie nawiązać do dzieł mistrzów, ukazuje się w nowej kolekcji zespołu projektowego azjatyckiego twórcy, Issey Miyake, który przeniósł szkice ikony współczesnego designu, Ronana Bouroullec’a, do świata mody. Abstrakcyjne rysunki projektantów przekształcone zostały w imponującą gamę ubrań i dodatków, stanowiąc mistrzowską interpretację i kreatywną synergię sztuki i funkcjonalności. Te inspirujące działania skłaniają do przenoszenia sztuki również do przestrzeni wnętrz.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków