Warszawski loft - dwupoziomowe mieszkanie z historią w tle | Proj: Loft Factory | IH - Internity Home

Warszawski loft – dwupoziomowe mieszkanie z historią w tle | Proj: Loft Factory

Mieszkanie, które chcemy Wam pokazać zdobyło uznanie wśród jury międzynarodowego konkursu European Property Awards przyznając pracowni LOFT Factory nagrodę za najlepszy projekt apartamentu.
Loft znajduję się na Placu Uni Lubelskiej, jest to miejsce na mapie w Warszawie, które wiąże się z moimi osobistymi wspomnieniami z dzieciństwa, ale o tym napiszę kiedy indziej. Wyjątkowy klimat każdej z kamienic, bogato zdobione, przestronne i bardzo wysokie wnętrza. Czasem dziwnie i niefunkcjonalnie podzielone mieszkania. Plac w czasach międzywojennych był w planach jako stacja metra. Na placu znajduje się też jeden z najstarszych słupów ogłoszeniowych z 1894 roku. Jak widzicie klimat placu zobowiązuje. Klasyczna architektura kamienicy i finezyjne balustrady, które są jej ozdobą, stały się punktem wyjścia dla eklektycznego połączenia stylu francuskiego, loftowego charakteru i rodzimych tradycji wzorniczych.
LOFT Factory zdj: Piotr Gęsicki, piotrgesicki.com
Mieszkanie znajduję się w kamienicy z lat 30-tych, w sercu historycznej Warszawy. Właścicielka mieszkania marzyła o stworzeniu wygodnej, nowoczesnej a jednocześnie z artystycznym duchem przestrzeni. Apartament ma 6 metrów wysokości, w którym gości klimat francuskiej garsoniery w połączeniu z surowymi, industrialnymi elementami przy zachowaniu klasycznej przedwojennej architektury.
W części jadalnianej znajduję się stół, który swoją formą nawiązuje do stylu prowansalskiego i został zaprojektowany przez architektkę Agatę Kasprzykowską-Olszewską. Tuż obok kominka usytuowano wygodne siedzisko, gdzie właścicielka apartamentu może oddać się lekturze.
LOFT Factory zdj: Piotr Gęsicki, piotrgesicki.com
We wnętrzu odnalazły się liczne nawiązania do wzornictwa klasycznego. Inwestorka jest miłośniczką starych mebli, pamiątek rodzinnych. W mieszkaniu znajdują się również elementy wystroju stworzone przez lokalnych rzemieślników i artystów. W ten sposób do blisko 120-metrowej przestrzeni trafiły spektakularne, żeliwne schody łączące otwartą przestrzeń dzienną z antresolą. Na piętrze znajduję się oaza relaksu, sypialnia. Piękne schody zostały wykonane przez miejscowego kowala Piotra Karpiuka. Mają lekką, ażurową konstrukcję, są spiralne, a ich kute elementy stanowią kontynuację oryginalnej balkonowej balustrady i są ukłonem w stronę architektonicznej tradycji budynku.
LOFT Factory zdj: Piotr Gęsicki, piotrgesicki.com

W mieszkaniu jest wszystko wyważone, aby „stare” nie zdominowało nowoczesności. Bazą aranżacji wnętrza jest jasny parkiet, ułożony w klasyczną francuską jodłę, stonowana biel, szarości, proste formy mebli oraz znakomicie i z wyczuciem umieszczone industrialne elementy. Akcenty loftowe to robione na zamówienie lampy o łagodnym fasonie, wykonane przez warszawską scenografkę. Widoczne w salonie, jadalni i kuchni stanowią klamrę łączącą aranżację otwartej strefy dziennej, ale też (w przypadku oświetlenia jadalni) idealnie rozwiązanie dopasowane do niestandardowej wysokości wnętrza.

LOFT Factory zdj: Piotr Gęsicki, piotrgesicki.com
LOFT Factory zdj: Piotr Gęsicki, piotrgesicki.com

Minimalistyczna nowoczesna, przestronna  łazienka, z płytkami betonowymi na ścianach i z bardzo ciekawymi płytkami podłogowymi tworzy spójny obraz całego wnętrza.

LOFT Factory zdj: Piotr Gęsicki, piotrgesicki.com

Taras jest oszałamiający. Elegancki, ale zarazem przytulny, który urządzono w klasyczny sposób, współgra z bryłą warszawskiego budynku. Tu można nie tylko pić poranną kawę i delektować się widokiem na miasto, dachy kamienic, ale również pracować w pogodne dni.

LOFT Factory zdj: Piotr Gęsicki, piotrgesicki.com
Fotografia Piotr Gęsicki

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków