Myślińska Design
Myślińska Design

Wielki błękit na poddaszu | Design: Myślińska Design

W nadmorskiej miejscowości we Władysławowie znajduję się zjawiskowe i bardzo wyjątkowe wnętrze, które zachwyca każdym detalem. Dwupoziomowy apartament na poddaszu skąpany w błękicie. Zaskakuje on różnorodnością, eklektyzmem, który jest ujęty w ramy miłości do wszelkich odcieni błękitu. Za projekt odpowiada architekt Myślińska Design, która wykonuje projekty wnętrz, domów oraz małej architektury. Zapraszamy na wycieczkę po tym oryginalnym wnętrzu z duszą oraz do poznania historii architektki.

Jaka jest Pani historia? Skąd wzięło się u Pani zainteresowanie projektowaniem?

Alina Myślińska MYŚLIŃSKA DESIGN – „ Od zawsze” projektowałam. Gdy byłam małą dziewczynką to projektowałam mieszkanka i ubrania dla lalek oraz innych wymyślonych przeze mnie postaci. W liceum zaczęłam projektować i szyć ubrania, dekoracje, tkałam gobeliny. W drugiej połowie liceum podjęłam decyzje o studiowaniu architektury. W ten sposób rozpoczęłam swoją przygodę z profesjonalnym projektowaniem.  

Który z projektów stanowił dla Pani największe wyzwanie?

Alina Myślińska MYŚLIŃSKA DESIGN – Każdy następny jest kolejnym wyzwaniem za którym podążam.  Zrealizowałam projekty wnętrz zarówno dotyczące przestrzeni produkcyjnych, hotelowych, spa, gabinetów usługowych, restauracje i dużą częścią mojej zawodowej aktywności są wnętrza apartamentów, mieszkań, domów. 

Ciekawi nas, czy istotne jest nie tylko to dla kogo Pani projektuje, ale też, gdzie i w jakim miejscu jest zlokalizowana inwestycja? 

 To jest jedno z najważniejszych powiązań: Inwestor oraz lokalizacja projektowanego miejsca – jego historia, kontekst. 

Co jest najtrudniejsze w projektowaniu?

Najistotniejsza jest komunikacja z Inwestorem i wspólne poszukiwanie odpowiedzi co będzie najbliższe potrzebom, marzeniom, estetyce w której Inwestor będzie czuł się najlepiej. Bez wspólnej pracy nie osiągnie się tego celu. 

Proszę opowiedzieć coś o ostatnim projekcie?

Zrealizowany projekt jest w stylu eklektycznym, którego głównym motywem jest ogromna miłość Inwestorki do wszelkich odcieni niebieskiego, błękitu. W końcu lokalizacja w paśmie nadmorskim zobowiązuje. Dwupoziomowy apartament na poddaszu jest częścią willi we Władysławowie. 

Czym się Pani inspirowała?

Tak jak wspomniałam głównym założeniem projektowym był kolor błękitu w różnych jego odcieniach wkomponowany w piękno naturalnego drewna oraz miłość Inwestorki do detali. 

Jakie były założenie projektowe? 

Najważniejszym założeniem w pierwszym etapie projektowym było podniesienie dachu, żeby stworzyć dodatkową przestrzeń sypialnianą w najwyższej części willi. To pozwoliło na zaprojektowanie rzeźbiarskich schodów wstęgowych z kładką łącząca dwie najwyżej położone pomieszczenia. Schody stały się rzeźbą w salonie, a cały apartament powstawał stopniowo, na przestrzeni wielu lat. 

W pracy architekta, dla mnie, najważniejsze jest…

Przestrzeń, adresat, lokalizacja – znalezienie właściwej odpowiedzi na te powiązania…. 

Proj: Myślińska Design
Proj: Myślińska Design
Proj: Myślińska Design

Proj: Myślińska Design
Proj: Myślińska Design
Proj: Myślińska Design

Kolor niebieski zachowuj się jak kameleon, z sukcesem wtapia się we wnętrza utrzymane właściwie w dowolnych kolorach. A co ważne, barwa niebieska ma mnóstwo ciekawych odcieni. Ożywia on mieszkania i domy urządzone na bazie skromnej palety kolorystycznej, w oparciu o biel, szarość, odcienie drewna. 

Proj: Myślińska Design
Proj: Myślińska Design
Proj: Myślińska Design

Projekt Myślińska Design IG @myslinskadesign

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków