Willa w stylu Art Deco | Artis Design – Studio Projektowe | IH - Internity Home

Willa w stylu Art Deco | Artis Design – Studio Projektowe

W latach 20. art deco uchodziło za symbol nowoczesności. Po upływie stu lat przeżywa swoją drugą młodość i podobnie jak modernizm w architekturze budynków uchodzi za niemal współczesny. Ten styl to kierunek architektoniczny, który szczególnie przypada do gustu wymagającym perfekcjonistom. Dbałość o każdy detal, geometryczne formy i ciekawe barwy to tylko niektóre cechy tego nurtu. Przede wszystkim cenił sobie dyscyplinę przestrzenną i zgeometryzowane kształty. Stąd we wnętrzach utrzymanych w stylistyce art deco znajduje się dużo kwadratowych i prostokątnych form oraz linii prostych.

 

Zapraszamy was w podróż po warszawskiej willi art deco urządzonej przez projektantkę Barbarę Kupiec prowadzącą biuro Artis Design. 

 

Naszą wycieczkę zaczynamy od klatki schodowej, która wyglądem nawiązuje do motywów przewodnich w całym domu. Złota poręcz została wykuta na specjalnie zamówienie, a w duecie z bielą marmurowych schodów wygląda niezwykle wytwornie i luksusowo. Biel i złoto to przewodnie barwy, które również pojawiają się na tapecie w wachlarze.

Wykwintne retro

Kuchnia, łączy komfort z wykwintną nutą retro. Zabudowa meblowa została zainspirowana latami 30. i 40., to fornir z czeczoty. Ten kolor nadaje wnętrzu głębi i charakteru. Stołki barowe okrągłe na ryflowanej kolumnie, a także lustrzana ściana to bardzo efektowny dodatek, który przełamuje marmur. Złoto ukazujące się w dodatkach, stylizowanych uchwytach szafek, baterii oraz minimalistycznym zegarze akcentuje elegancki charakter wnętrza. Ciemno-złote wykończenie rolety spaja całe pomieszczenie w całość.

 

Artis Design – Studio Projektowe
Artis Design – Studio Projektowe

 

Jadalnia z motywem wachlarzy

Na ścianie projektantka zdecydowała się na bardzo dekoracyjny motyw w postaci tapety w wachlarze. Jest to artdekowski motyw, nadający wnętrzu wyjątkowego charakteru. Kryształowe lampy, lustra oraz dodatki umilają rozpoczęcie dnia, czując komfort i kuskus. Okrągły stolik na złotej nóżce oraz krzesła tworzą awangardowy design. Powiew egzotyki wprowadza czerwony puf. Wnętrze otulają ciemnozielone zasłony, które korespondują z bielą zwiewnych firanek.

 

Mariaż nowoczesności z art deco

Przestronny salon nabrał wyjątkowego stylu poprzez zastawienie zabytkowej szafki pod telewizor z białą marmurową płytką wielkoformatową. Ten sam motyw marmuru pojawia się na stoliku kawowym na złotych nogach, ciekawie komponując się z karmelowymi skórzanymi sofami. Aranżacja została przełamana szmaragdowymi zasłonami i poduszkach. Blasku dodają złote akcenty: kryształowe oświetlanie, stelaż stolika oraz ramy obrazów Gustawa Klimta.  Chociaż prace tego słynnego artysty to przykład malarstwa secesyjnego, spójnie komponują się z wystrojem salonu w duchu art déco. Wszystko to tworzy ciepłą przestrzeń do rodzinnego wypoczynku.

Artis Design – Studio Projektowe
Artis Design – Studio Projektowe

 

Sypialnia w stylu Wielkiego Gatsby’ego

Dwuskrzydłowe białe drzwi zapraszają do wyjątkowej sypialni. To prawdziwe królestwo stylu art deco.

Oryginalne meble zdobyte od prywatnej osoby meble wyglądają spektakularnie. Swoją kolorystyką i formą natychmiast przenoszą w klimat epoki, a także ówczesną ideę sztuki dekoracyjnej, która zakładała łączenie estetycznych walorów z funkcjonalnością wyposażenia. Łóżko jest zintegrowane ze stolikami nocnymi, a także wysokim wezgłowiem, natomiast komoda z przeszkleniem i lustrem pełni jednocześnie rolę barku oraz toaletki. Kryształowe lampy potęgują szykowny klimat – mówi projektant Barbara Kupiec.

Garderoba została ukryta poprzez grubą kotarę z tkaniny, przypomina ona dawne buduary urządzone w apartamentach elegantek.

 

Artis Design – Studio Projektowe

Twórcy art deco doszukiwali się piękna w przedmiotach codziennego użytku. Głównym wyznacznikiem w tworzeniu była ich funkcjonalność. Dbano o to, aby meble jak najlepiej spełniały swoje podstawowe założenia i przy okazji pięknie zdobiły pomieszczenia.

Artis Design – Studio Projektowe

Kąpiel w złocie

Architekt odważnie wykorzystała złoto w łazience łącząc je z pięknem marmurowych płytek. Złota ściana z płytek wiedzie prym aranżacji. Obecność zielonych roślin nadaje pomieszczeniu ciepła, a czarne dodatki przełamują jasność łazienki.

Artis Design – Studio Projektowe
Artis Design – Studio Projektowe

STUDIO PROJEKTOWE ARTIS DESIGN. Projektantka tworzy realizacje zarówno lokali prywatnych, jak i komercyjnych. Pasję i doświadczenie łączy z troską o każdy detal na wszystkich etapach realizacji – od koncepcji po nadzór autorski. Pragnie stworzyć nieprzeciętny klimat pomieszczeń, których użytkownicy będą się czuć bezpiecznie i wygodnie, które będą miejscem dającym inspirację oraz siłę do podejmowania nowych życiowych wyzwań.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków