Włoski szyk - przegląd marek made in Italy | IH - Internity Home

Włoski szyk – przegląd marek made in Italy

Pod określeniem włoski styl kryje się umiłowanie do precyzyjnie wykonanych produktów, charakteryzujących się najlepszą jakością. Sami Włosi, urządzają swoje domy z niezwykłym wyczuciem oraz poszanowaniem historii miejsca. To, co od razu wyróżnia produkty sygnowanie hasłem „Made in Italy” to: wysokiej klasy rzemiosło, starannie wyselekcjonowane materiały i dbałość o każdy szczegół. Portfolio produktowe salonów grupy Internity Home, bogate jest we włoskie marki znane na całym świecie. Wśród producentów mebli i oświetlenia znajdziemy, tak ikoniczne brandy jak Pianca, Nicoline czy Flos. Elementy wyposażenia łazienki odnajdziemy w ofercie prestiżowych marek tj. Cielo oraz Gessi, natomiast szeroki wachlarz włoskich płytek to projekty takich brandów jak Imola, 41zero42 czy Florim. Dziś zaprezentujemy ikoniczne włoskie marki, które zajmują czołowe miejsca w ofercie produktowej showroomów z grupy Internity Home.

marki made in Italy

Styl włoskich wnętrz – 5 pomysłów na przeniesienie go do polskich domów

Włoska łazienka

Specjaliści z zakresu ceramiki i armatury łazienkowej, na co dzień pracujący z najlepszymi architektami w showroomach Internity Home, wytypowali cztery kluczowe włoskie marki. Pośród nich znajdziemy fabryki specjalizujące się w designerskich projektach, współtworzących wyjątkowe i ponadczasowe wnętrza.

marki made in Italy

Marka Cielo powstała we włoskiej rodzinie wytwarzającej ceramikę od XIX wieku. Do dzisiaj w manufakturze wykorzystuje się ten szlachetny surowiec do tworzenia kolekcji łazienkowych, które łączą historię z nowoczesnością. Produkty Cielo charakteryzuje rozpoznawalny, elegancki i funkcjonalny design.

Kolejną Włoską marką, którą proponujemy klientom poszukującym nowej, a zarazem sprawdzonej jakości jest Gessi, której jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem. Marka projektuje i produkuje ekskluzywne wyposażenie łazienkowe od ponad 20 lat, a w ofercie znajdziemy armaturę do łazienki i kuchni, ceramikę, a nawet akcesoria łazienkowe.

Produkty Gessi najczęściej znajdują się w projektach luksusowych hoteli, jachtów, obiektów spa, ale i rezydencji prywatnych. Filozofią marki jest wzbogacenie intymnych pomieszczeń mieszkalnych pięknymi, dobrze wykonanymi przedmiotami, które pozostają niezawodnie funkcjonalne.

marki made in Italy

GEDA zajmuje się produkcją baterii do łazienek oraz kuchni. Firma powstała w 1995 roku, jako niewielka manufaktura i z dumą może nosić miano w 100% Made in Italy. Produkty powstają pod wpływem inspiracji estetyką wschodu. W ofercie tej firmy mamy dwie marki Geda, w której dostępne są baterie z chromowanego mosiądzu oraz baterie Radomonte produkowane ze stali nierdzewnej.

marki made in Italy

Marki made in Italy – pokrycia podłogowe i ścienne

W kontekście włoskich płytek, niewątpliwie możemy mówić o ogromnym sukcesie. Przyczyn tego stanu rzeczy możemy upatrywać przede wszystkim w jakości, za którą idzie wydłużona żywotność produktu. Dodając do tego fantazyjną, wręcz artystyczną formę, która o dziwo pozostaje w nierozerwalnym związku z funkcjonalnością, otrzymujemy płytki charakteryzuje się nie tylko imponującą jakością, ale przede wszystkim ciekawym wzornictwem – poczynając od ponadczasowej klasyki, kończąc na ekstrawaganckich ornamentach.

marki made in Italy

Wśród ikonicznych fabryk płytkowych należy wymienić Marazzi. Jeden z najbardziej renomowanych i znanych włoskich producentów branży ceramicznej, jest powszechnie uznawana za synonim wysokiej jakości płytek i symbol włoskiego wzornictwa. Firma założona w 1935 r., cieszy się niesamowitym międzynarodowym uznaniem, zarówno wśród projektantów, architektów i wykonawców, jak i dealerów oraz klientów końcowych.

41zero42 to młoda, ale dynamicznie rozwijająca się marka, której świeże spojrzenie na branże ceramiczną, zdobyło uznanie wielu designerów, projektantów i architektów. Twórcy brandu, swoje podejście do tworzenia opierają na trzech wartościach:  przeszłość – odnosi się do pamięci i wcześniejszej wiedzy, o której, jak mówi producent, nie wolno zapominać; teraźniejszość – odnosi się do współczesnej estetyki; przyszłość – wiąże się z badaniami technologicznymi. W procesie twórczym marka opiera się przede wszystkim na tym, aby dany produkt odzwierciedlał atmosferę miejsca. Ponadto ważną wartością jest założenie, że dany pomysł czy projekt powinien opowiadać historię.

marki made in Italy

Twórcy włoskiej marki Florim podkreślają, że design jest ich pasją. Rzucili wyzwanie konwencjom, dzięki czemu udało się im przekształcić produkt znany jako płytka, w dzieło wzornictwa użytkowego. Firma od 50 lat ma swoją siedzibę w ceramicznej dzielnicy miasta Sassulo i świetnie łączy tradycję z innowacjami technologicznymi.

„Made in Florim” to gwarancja jakości, innowacyjności, włoskiego know-how i szczególnej dbałości o społeczną odpowiedzialność biznesu.

Imola jest najstarszą manufakturą ceramiczną we Włoszech – jej początki sięgają XIX wieku. Osiągnięcia firmy w zakresie produkcji płytek spowodowały, że stała się ona punktem odniesienia dla całej branży ceramicznej. Produkty Imoli stanowią wyjątkową mieszankę tradycji, innowacji i pasji do ceramiki. Dzięki wyjątkowej jakości płytek z dumą mogą nosić miano „Made in Italy”. Brand w centrum swojej działalności stawia ludzi, a design jest odzwierciedleniem ich doświadczeń i przeżytych chwil.

marki made in Italy

Wnętrza z klasą

Włoskie poczucie estetyki, umiłowanie do piękna i produktów najwyższej jakości, zawsze stanowiło źródło podziwu. Włosi urządzają swoje domy z niezwykłym wyczuciem stylu, ale również z poszanowaniem tradycji, doskonale łącząc nowoczesny design z meblami vintage, bądź zastanymi elementami architektury.

marki made in Italy

SCAB od ponad 60 lat produkuje elementy wyposażenia wnętrz oraz meble ogrodowe. Założona w 1957 roku przez Francesco Battaglia, do dziś doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnego rynku, stale hołdując najważniejszym dla założyciela wartościom. Dbałość o szczegóły i dążenie do najwyższej jakości, zostały połączone z wielkoskalowym, wydajnym i zoptymalizowanym procesem produkcyjnym. 

Od wyposażenia domu, po projekty przestrzeni komercyjnych, od wewnątrz do stref outdoorowych, SCAB w innowacyjny sposób łączy ludzi z przestrzenią, w której żyją.

Marka Pacini & Cappellini narodziła się regionie Como i specjalizuje się w projektach mebli o klasycznej proweniencji. Brand od samego początku promuje wysokiej jakości meble oraz akcesoria, nie tylko do domów prywatnych, ale i przestrzeni komercyjnych. Pacini & Cappellini zrodził się z miłości do drewna, a także kreowania przestrzeni, które wpływają na samopoczucie przebywających w nich ludzi. Od ponad trzydziestu lat firma produkuje i dystrybuuje meble takie jak stoły, krzesła, komody, regały, które w całości wykonywane są we Włoszech.

marki made in Italy

Amura propaguje delikatność i autentyczność regionu, z którego się wywodzi. Brand jest stosunkowo młody na rynku, jednak bogaty w pasję do wprowadzania południowego klimatu do domów na całym świecie. Amurę charakteryzuję rzemieślnicza staranność, pieczołowita selekcja materiałów, a jednocześnie wyrafinowany i innowacyjny design. Wśród oferty brandu znajdziemy kolekcje mebli miękkich, regałów, łóżek oraz akcesoriów, które z dumą noszą miano „Made in Italy”.

Uwodzicielski wystrój, w którym każdy mebel komunikuje się z drugim, tworzy szytą na miarę aranżację, gdzie kluczowymi wartościami jest: dbałość o szczegóły, równowaga i elegancja – to kwintesencja marki Ditre Italia

Kolekcje Ditre Italia, wykraczające poza przemijające trendy i pozory. Od ponad 40 lat powstają meble, u których podstawy stoi rzemieślnicza tradycja – cierpliwość w połączeniu z technologią, pozwala na produkcje mebli na dużą skale, dzięki czemu mogą tworzyć luksusowe wnętrza na całym świecie.

marki made in Italy

Twórcy stojący za włoską marką Calligaris wierzą, że autentyczny i gościnny dom powinien odzwierciedlać osobowość jego mieszkańców. Każdy projekt brandu wykracza poza chwilowe trendy, a tworzone dzięki meblom Calligaris wnętrza, opowiadają historie tych, którzy w nich mieszkają.

Historia Nicoline zaczęła się w 1992 roku, kiedy Nicola Palasciano po latach pracy w znanej, włoskiej fabryce mebli, postanawia założyć własną firmę. Przez niemal trzydzieści lat działalności, udało mu się zbudować znany i ceniony brand, gdzie najważniejszą wartością jest jakość.

marki made in Italy

Stylowe oświetlenie

Włoskie marki oświetleniowe czerpią z tradycji, łącząc ją ze współczesnym designem i pomysłami młodych projektantów. Dzięki tej fuzji powstają obiekty świetlne, które budują niezwykłą atmosferę w każdym pomieszczeniu, w którym się znajdą. Ikoniczne modele oświetlenia „Made in Italy” charakteryzuje efemeryczna sylwetka, szlachetne materiały i minimalistyczny look, a same przedmioty, pomimo upływającego czasu, nie tracą na wartości.

marki made in Italy

Nazwa Flos z łacińskiego oznacza kwiat. Początki marki, zajmującej się produkcją oświetlenia, sięgają 1960 roku. Od samego początku, celem firmy było tworzenie lamp, zaczynając od żarówki, które zmienią oblicze branży.

Wiele modeli opraw marki Flos, weszło do kanonu designu i jest produkowana, w niemal niezmienionej formie, od ponad 40 lat

Lampy TATO Italia wykonywane są z najwyższą precyzją. Łączą w sobie wiedzę, praktykę i wyjątkowy design. Produkty marki to przykłady ponadczasowego wzornictwa użytkowego. Część projektów pochodzi z lat 40. czy 50., a część tworzona jest przez współczesnych włoskich designerów.

 

>>POBIERZ PRZEWODNIK PO WŁOSKICH MARKACH <<

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków